Dziś jest: Sobota 11 lipca 2020, Imieniny: Benedykta, Klainy .
Archiwum Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-10-28

Piotr Żebrowski z Nagrodą Specjalną pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

    Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka zorganizowany został przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” przy współpracy z 16 Partnerami Regionalnymi. Konkurs miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap odbywał się w ośrodku regionalnym w danym województwie.

    Piotr Żebrowski startujący w pierwszym etapie konkursu zorganizowanym w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku (woj. podlaskie) zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i otrzymał zaproszenie na drugi etap konkursu, który miał miejsce w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w Karolinie - Otrębusach. Tutaj odbyły się przesłuchania wokalne i warsztaty taneczne. Sam pobyt w siedzibie zespołu to niezwykła lekcja historii „Mazowsza” i jego założycieli Tadeusza Sygietyńskiego i Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej. Pobyt w siedzibie Zespołu to też niepowtarzalna okazja podpatrzenia życia Mazowszaków w kulisach, podczas prób i występów.

    Spośród 600 osób startujących w całej Polsce w konkursie wokalnym im. Stanisława Jopka zaproszenie do siedziby Zespołu otrzymało blisko 60 osób. Jury konkursowe wyłoniło spośród tych osób 11 zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy wystąpili wraz z zespołem i chórem „Mazowsze” podczas galowego Finalowego Koncertu, który odbył się w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w dniu 26.10.2019r.

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

    Piotr Żebrowski znalazł się w gronie laureatów, którzy otrzymali Nagrodę Specjalną ufundowaną przez mecenasów i sponsorów konkursu m. in. marszałka województwa mazowieckiego. Piotr Żebrowski - serdeczne gratulacje i dalszych sukcesów na drodze wokalnej.

Niech słowa Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej będą dla Ciebie drogowskazem:
„(...) trzeba robić w życiu, to co się kocha, inaczej życie traci sens.”

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 252

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe