Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-08-10

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

WOAK Białystok i Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” zapraszają utalentowane wokalnie osoby do wzięcia udziału w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka.

Celem konkursu jest popularyzacja utworów z repertuaru Zespołu „Mazowsze", a także szeroko pojętego polskiego folkloru w wersji stylizowanej oraz propagowanie śpiewu. Uczestnicy będą musieli przygotować dwa utwory z repertuaru PZLPiT „Mazowsze” – po jednym z każdej z dwóch obowiązujących list (dostępne tutaj). Podczas występu konkursowego uczestnik będzie miał za zadanie wykonanie jednego z przygotowanych utworów (kompozycja zostanie wybrana przez jury spośród dwóch przygotowanych przez uczestnika). Jeśli komisja konkursowa uzna za stosowne, uczestnik może zostać poproszony o zaprezentowanie drugiej z przygotowanych kompozycji. Kategorie wiekowe uczestników to: 9–14 lat, 15–19 lat, 20–25 lat oraz 26+. Nagrody w każdej kategorii to 6 tysięcy złotych za pierwsze miejsce, 4 tysiące za drugie i 2 tysiące za trzecie.

Pierwszy etap przesłuchań konkursowych odbędzie się w 16 ośrodkach regionalnych – instytucjach partnerskich w całej Polsce. Uczestników z województwa podlaskiego zapraszamy 3 października do Spodków WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 września. Drugi etap konkursu wraz z Koncertem Galowym odbędzie się 23-26 października 2019 r. w siedzibie PZLPiT „Mazowsze” w Otrębusach pod Warszawą. Zgłoszenia (wraz ze zgodą i oświadczeniem RODO) należy wysyłać do 16 września, mailowo na adres konkurs.jopek@woak.bialystok.pl lub pocztą tradycyjną na adres: WOAK w Białymstoku, ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok z dopiskiem „Konkurs im. Jopka”.

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie organizatora: http://www.woak.bialystok.pl/Default.aspx?pid=101&aiid=7171  

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 859

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe