Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-10-25

OSA – czyli Otwarte Strefy Aktywności

    Mamy przyjemność poinformować, że z początkiem października br. zostały zakończone prace związane z realizacją zadania pn. „Dostawa i montaż urządzeń siłowni zewnętrznej, strefy relaksu oraz placu zabaw o charakterze sprawnościowym dla Gminy Szczuczyn”. Głównym celem projektu była budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo- rekreacyjnych mających zachęcić mieszkańców Gminy Szczuczyn we wszystkich grupach wiekowych do aktywności fizycznej, przyczyniając się tym samym do poprawy jakości życia danej społeczności. Wpłynie to również na integrację społeczną mieszkańców, którzy przez brak tego typu miejsc zamykają się w sowich „czterech ścianach”, a tym samym nie spotykają się, ani nie rozmawiają nawet z najbliższymi mieszkańcami swojej miejscowości.

    W ramach realizowanego projektu w miejscowościach: Bzury, Chojnowo, Brzeźno i Dołęgi został przeprowadzony montaż urządzeń wchodzących w skład wariantu podstawowego otwartych stref aktywności. Siłownie plenerowe w tym wariancie składają się z ośmiu kompletów urządzeń ( 12 stanowisk do ćwiczeń), w tym: jeździec, orbitrek, wyciskanie siedząc + wyciąg górny siedząc, wioślarz, odwodziciel + biegacz + stepper, wahadło + odwodziciel, motyl integracyjny oraz narciarz. Obok wskazanych urządzeń umieszczone zostały również stref relaksu, w skład których wchodzi stół do szachów/warcabów, urządzenie do gry w kółko i krzyżyk oraz ławki do odpoczynku i kosze na śmieci. OSA w miejscowości Niedźwiadna, ze względu na usytuowanie inwestycji na terenie Szkoły Podstawowej została wyposażona w wariant rozszerzony, w którym dodatkowo dołączony zostały plac zabaw o charakterze sprawnościowym składający się z podwójnej huśtawki, zestawu sprawnościowego tzw. czworokąta przeznaczonego do wspinaczki oraz zestawu sprawnościowego o charakterze toru przeszkód. Cała inwestycja niewątpliwie wpłynęła w znaczący sposób na poprawę estetyki użytkowanej przestrzeni publicznej jak również na zagospodarowanie terenu na wskazanych placach, co miejmy nadzieję w najbliższych latach przełoży się na poprawę jakości życia jak również wyżej wspomnianą integrację społeczną.

    Całkowity koszt zadania wyniósł 235 005,21 zł, z czego Gmina Szczuczyn uzyskała dofinansowanie ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019 – w wysokości 117 502,00 zł.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 977

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe