Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-12-11

Mikołajki z BCK 2019

W dniu 6 grudnia w sali sportowej SP w Szczuczynie odbyły się "Mikołajki z BCK 2019" zorganizowane przez Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie.

Spotkanie zapoczątkowały krótkie przemówienia okolicznościowe Burmistrza Szczuczyna Artura Kuczynskiego i Dyrektora BCK Janusza Siemiona.
Następnie podsumowano zorganizowany przez BCK Szczuczynie konkurs plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Szczuczyn ph. "Mój Mikołaj 2019". Na konkurs wpłynęło 20 prac które oceniono w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja w składzie: Anna Chmielewska, Piotr Pieńczykowski, Andrzej Szabelski i Mikołaj przyznała: 
Klasy I-III:
1. miejsce - Zuzannie Borys ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej;
2. miejsce - Małgorzacie Grygoruk ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie;
3. miejsce - Michałowi Przyborowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie;
wyróżnienie: Amelii Bednarczyk ze SP w Niedźwiadnej i Oliwi Zyskowskiej ze SP w Szczuczynie.
Klasy IV-VIII:
1. miejsce Lenie Dzięgielewskiej z SP w Szczuczynie;
2. Rafałowi Chmielewskiemu z SP w Niedźwiadnej;
3. Piotrowi Danowskiemu z SP w Szczuczynie;
wyróżnienie: Kindze Owsianko z SP w Szczuczynie i Martynie Sawickiej. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy ufundowane przez BCK w Szczuczynie.

"Mikołajki" uświetniły występy wokalne dzieci z zespołu "Mali Szczuczyniacy": Nikoli Cymkowskiej, Patrycji Chmielewkiej, Piotra Danowskiego, Julity Dutkiewicz, Julii Glińskiej, Julii Gnys, sióstr Mileny i Zuzanny Gnys, Roksany Laszczkowskiej, Ameli Lejman, Dari Lenczewskiej, Kingi Owsianko, Aleksandry Piotrowicz, Marii Rydzewskiej, Joanny Skrodzkiej, Łucji Stepnowskiej, Nikoli Szwalgin, Mai Wojciechowskiej, Julii Zalewskiej, sióstr Dominiki i Leny  Zielińskich i Pauliny Żebrowskiej przygotowanych przez Andrzeja Szabelskiego – starszego instruktora BCK w Szczuczynie.
Następnie Mikołaj wręczył paczki dzieciom udzielającym się w Bibliotece-Centrum Kultur i Miejskim Ludowym Klubie Sportowym "Wissa" w Szczuczynie.

Święty Mikołaj przygotował dla dzieci korzystania "dmuchańce", stoiska z watą cukrową i popcornem. Nie byłoby również dobrej zabawy bez serwowanych pyszności i słodkości – cukierków, jogurtów, wafelków.

Zabawa była przednia a wszyscy już czekaja na następne spotkanie z Mikołajem w przyszłym roku.
Podziękowania należą się sponsorom Mikołajek. Dziękujemy: Spółdzielni Mleczarskiej "Mlekpol" w Grajewie, Arhelan Burzyńscy Sp. Jawna sklep nr 43, Sklep Gama – Społem Grajewo, Express Szczuczyn, Sklep spożywczo – przemysłowy Piotr Kurzątkowski, Sklep Wielobranżowy Jacek Świderski.

Tekst/zdjęcia: Andrzej Szabelski, Andrzej Kosmowski - BCK Szczuczyn 

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 892

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe