Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-03-28

Mądrzy Cyfrowi w BCK w Szczuczynie

MĄDRZY CYFROWI to pierwszy w Polsce program łączący edukację moralną i rozwijanie postaw prospołecznych uczniów z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych.

Program MĄDRZY CYFROWI ruszył w formie pilotażowej w czerwcu 2018, a zimą 2019 objął swoim zasięgiem ponad sto pięćdziesiąt placówek z całego kraju.

    Programie MC wzięło udział blisko 2 tysiące uczniów z ponad 150 placówek w całym kraju. Projekt realizowany jest przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przystąpiła do drugiej edycji Programu „Mądrzy Cyfrowi”.

    Podczas zajęć warsztatowych młodzież zostanie wprowadzona w świat wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, mądrość oraz odwaga cywilna. Uczniowie w kreatywny sposób będą poznawać wartości, dyskutować o nich, a także uczyć się podczas ćwiczeń praktycznych ich rozpoznawania i nazywania, tak by w codziennym życiu umiejętnie je okazywać i nimi się kierować. Jednocześnie podczas zajęć ich uczestnicy będą rozwijać umiejętności cyfrowe, ucząc się tworzenia oraz obrabiania grafik i zdjęć, podstaw montażu trójwymiarowego wideo, narzędzi do pracy w chmurze, czy zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

    Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież szkolną! Dołącz do „Mądrych Cyfrowych”.

    Szczegółowe informacje w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 991

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe