Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-07-29

Kupalinka w BCK w Szczuczynie - Podlaska Oktawa Kultur 2019

    W tym roku już po raz dwunasty Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zorganizował Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Tańca i Folkloru Podlaska Oktawa Kultur. W tegorocznej edycji festiwalu (w dniach 24-28 lipiec) wzięło udział 26 zespołów, prezentujących różnorodny folklor, mieszankę tekstów i oryginalnej muzyki, porywających tańców oraz barwnych strojów.

    Niewątpliwym atutem Podlaskiej Oktawy Kultur jest fakt, iż obejmuje ona swoim zasięgiem całe Podlasie. W ciągu 4 dni zespoły uczestniczące w festiwalu wystąpiły nie tylko na głównej scenie, która usytuowana jest na białostockim Rynku Kościuszki, ale też w ponad 34 miejscowościach w regionie. Jedną z nich jest nasze miasto – Szczuczyn. W niedzielę (28.07.2019r.) w muszli koncertowej Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie wystąpił białoruski zespół „Kupalinka” w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur. Zespół powstał w 1966 roku. Dyrektorem artystycznym zespołu jest Elena Telkowa.

    Zespół folkowy „Kupalinka” posiada swój niepowtarzalny charakter. Ich koncerty przepełnione są żywiołowymi rytmami osadzonymi w białoruskim folklorze. Dzięki zespołowi ludowe piosenki dostają nowe brzmienie, zyskując świeżość. Moc dźwięku bijąca ze sceny powoduje uwalnianie się energetycznych endorfin i sprawia, że nogi same zaczynają tańczyć.

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 876

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe