Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-03-20

Kodowanie z uczestnikami WTZ Szczuczyn

    Nie będzie ani krzty przesady w moich słowach, jeśli przyznam szczerze, że kodowanie jest dla każdego. Dla maluchów, dzieci i młodzieży, osób dorosłych, seniorów… Dzięki kodowaniu odkrywamy umiejętności o których posiadaniu często nie mieliśmy zielonego pojęcia… Kodowanie to możliwość rozwoju umiejętności i zdobycia wiedzy – potrzebnej często niezbędnej - w życiu codziennym. Kodowanie to nauka przez zabawę i zabawa przez naukę.

    Przekonali się o tym uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczuczynie, którzy wzięli udział w zajęciach „Kodowanie jest super!” w ramach akcji „Tydzień z Internetem 2019”. Dyskutowaliśmy o sposobach wykorzystania technik kodowania w życiu codziennym i rodzajach kodowania. W tym temacie uczestnicy WTZ Szczuczyn popisali się szeroką wiedzą i pomysłowością. Nieobce im były pojęcia takie jak szyfr, kryptologia, kod czy symbol. Trafne było ich stwierdzenie, że „(…) kodowali już w średniowieczu”. Można tu dodać, że kodowano już w starożytności. Wnioski z dyskusji zastosowaliśmy w praktyce kodując plany budowlane kolorowych konstrukcji.

    Uczestnicy zajęć poznali też biblioteczne roboty Photon, ich podstawowe funkcje i możliwości. Pytań na temat robotów nie było końca. A na koniec zajęć usłyszeliśmy deklarację, że dzisiejsze spotkanie w tematyce kodowania nie może być ostatnim!

    Cieszy nas takie zainteresowanie i chęć współpracy. Już niedługo spotkamy się ponownie z naszymi gośćmi. Wspólnie z uczestnikami WTZ Szczuczyn i ich opiekunkami: Justyną Gordon, Anną Rogowską, Teresą Mściwujewską i Moniką Akacką, zawsze w tym samym, niezawodnym składzie, zgłębiać będziemy fascynujący świat kodowania.

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1007

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe