Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-03-26

Kodowanie z BCK w Szczuczynie

    Od początku lutego br. w BCK w Szczuczynie odbywają się spotkania w ramach Lokalnego Klubu Kodowania dla dwóch grup wiekowych: grupa starsza (9+) w każdy poniedziałek o godzinie 15.30, grupa młodsza (5-8 lat) w każdy czwartek o godzinie 15:30.

    Pierwsze spotkanie w ramach LKK BCK Szczuczyn było okazją do prezentacji kodowania metodą offline – bez wykorzystania komputera. Uczestnicy spotkania podzieleni na grupy budowali kolorowe wieże o różnych wysokościach i kształtach a następnie sposób / instrukcję budowy wież pisemnie kodowali dyskutując nad najlepszymi technikami by tego dokonać. Wspólnie pracowaliśmy też nad kolorowymi szachownicami i najszybszymi sposobami ujednolicenia ich wg kolorów. Młodzi koderzy przekonali się, że kodowanie jest jak zarządzanie zespołem – wymaga precyzyjnego formułowania własnych myśli oraz jasnego określenia celu. Na koniec zaprezentowaliśmy roboty, którymi dysponuje BCK w Szczuczynie - Photony i Finche. Kolejne spotkania to nauka i zabawa z grą edukacyjną Scottie Go i robotami Photon. Za nami kodowanie z robotami typu Finch a przed nami tworzenie aplikacji. Powtarzamy, utrwalamy i odkrywamy elementy ze świata kodowania!

    Lokalny Klub Kodowania w Szczuczynie jest wynikiem udziału Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie w projektach: „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie i „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który realizowany jest przez jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z firmą Microsoft w ramach inicjatywy YouthSpark.

    Jako realizator projektu szczuczyńska biblioteka otrzymała sprzęt do nauki programowania: tablety, gry edukacyjne, roboty Photon wraz z akcesoriami: matą edukacyjną, kompletem fiszek do ćwiczeń na macie oraz Magic Dongle do podłączenia Photona do komputera oraz roboty Finch. Dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pozyskaliśmy 10 bezpłatnych licencji Minecraft Education Edition.

Zapraszamy! Dołącz do nas!

Andrzej Kosmowski
koordynator LKK w Szczuczynie
BCK SZCUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1086

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe