Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-01-28

IX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol”

    Dnia 26.01.2019r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie odbył się IX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol”. Turniej otworzył Artur Kuczyński – burmistrz Szczuczyna. Drużyny i kibiców powitał również Wojciech Grochowski – z-ca dyrektora handlu Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol”.

    W tegorocznym turnieju startowało osiem drużyn. Turniej na bieżąco komentował kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie Janusz Marcinkiewicz. Mecze prowadzili Krzysztof Staniszewski i Paweł Górski z podlaskiego PZPN.

    Po zaciętych walkach a grano systemem „każdy z każdym” (podział drużyn na dwie grupy), zwyciężyła drużyna Orła Kolno w składzie: Sokołowski Kornel, Falkowski Szymon, Prusinowski Piotr, Grala Daniel, Grala Karol, Jurczyk Radosław, Olszak Kamil, Nerko Marcin, Ziarno Wiktor, Zduńczyk Damian, Wszeborowski Konrad.

    Drugie miejsce zajęła drużyna 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Promień Mońki.

    Kolejne miejsca zajęły drużyny:
- Mazur Pisz – czwarte miejsce
- Wissa Szczuczyn – piąte miejsce
- 18 Pułk Rozpoznawczy z Białegostoku – szóste miejsce
- Promil Szczuczyn – siódme miejsce
- Przyjaciele Emila – ósme miejsce

    Puchary i dyplomy turniejowym drużynom wręczyli Henryk Augustowski i Wojciech Grochowski. Przyznano też kilka indywidualnych nagród. Pamiątkowymi statuetkami i dyplomami uhonorowano:
- w kategorii Najlepszy Zawodnik – Przemysław Łapiński – 15 GBZ
- w kategorii Najlepszy Bramkarz – Paweł Modzelewski – Wissa Szczuczyn
- w kategorii Najlepszy Strzelec – Karol Grala – Orzeł Kolno

    Wszystkim zawodnikom, drużynom i trenerom należą się serdeczne podziękowania za grę fair play podczas turnieju i uczestnictwo w tym jakże ważnym wydarzeniu dla rodziny, przyjaciół i znajomych śp. Emila. Emil był młodym i utalentowanym zawodnikiem klubu sportowego Wissa Szczuczyn. To jemu w dużej mierze klub zawdzięcza historyczny awans do III ligi. Pamiętnego dnia, 14 sierpnia 2010 roku (sobota) Emil uczestniczył w inauguracyjnym meczu III ligi w Grajewie, gdzie jego rodzimy klub Wissa grał z Mrągowią Mrągowo. W 40 minucie Emil zasłabł i został zmieniony. Z boiska zabrało go pogotowie ratunkowe. Zmarł w niedzielny poranek ku rozpaczy rodziny, przyjaciół, znajomych i całego środowiska piłkarskiego.

    Serdeczne podziękowania należą się osobom i instytucjom, które wsparły organizację turnieju: Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie, Bank Spółdzielczy w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Piekarnia Mieńkowscy Grabowo, sklep Arhelan Burzyńscy Bielsk Podlaski, Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Organizatorzy:
Miejski Ludowy Klub Sportowy „WISSA”;
Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie;
Urząd Miejski w Szczuczynie.

Janusz Marcinkiewicz
Zdjęcia: Andrzej Kosmowski

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1237

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe