Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-05-08

Imieninowy happening w Szczuczynie

    Z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna oraz Patrona Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie w Nowym Parku w Szczuczynie odbył się w dniu 08.05.2019r. happening zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie, Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”.

    Obchody imieninowe rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. INMP w Szczuczynie w intencji patrona Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie oraz byłych i obecnych uczniów, pracowników i nauczycieli. Mszę celebrował ksiądz proboszcz Jacek Majkowski a udział w niej wzięli m.in. Artur Kuczyński – burmistrz Szczuczyna i pracownicy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, dyrektorzy i poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie, Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej i Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, dyrektor i pracownicy Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

    Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie Ewa Grunwald podziękowała za współpracę uczniom, pracownikom, dyrektorom szkół, Urzędowi Miejskiemu w Szczuczynie oraz osobom prywatnym i zaprzyjaźnionym instytucjom.

    Po Mszy Świętej wszyscy przeszli do Nowego Parku gdzie Janusz Siemion – dyrektor BCK w Szczuczynie uroczyście otworzył imieninowy happening i zaprosił zebranych do wspólnej zabawy.

    Na samym początku przedstawiono drużyny ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie i Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej pt.: „Skarb Szczuki”. Przy zachowaniu wszystkich zasad fair play zwyciężyła drużyna z Niedźwiadnej a nagrodę wręczył jej sam Stanisław Antoni Szczuka (w tej roli Sebastian Rydzewski).

    Uczestnicy happeningu mogli obejrzeć fenomenalne występy taneczne klasy I „A” i klasy II „A” ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie a także popisy taneczne żeńskiego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej.

    Rozstrzygnięto też konkurs pt.:”Makieta popijarskiego kompleksu klasztorno – kościelnego w Szczuczynie”. Nagrodę główną zdobyła praca Agnieszki i Katarzyny Pawłowskich ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej.

    Dzieci i młodzież aktywnie korzystały ze strefy animacji i sportu w asyście szczuczyńskiej Gwiazdy!

    Tradycyjnie już happening uświetnił kiermasz ciast przygotowany przez młodzież gimnazjalną przy wsparciu rodziców i wychowawców.

    Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, dyrektorom i instytucjom za pomoc w organizacji happeningu!

Andrzej Kosmowski
Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1029

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe