Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-01-11

GODY 2019 Z BCK W SZCZUCZYNIE

    Dnia 11 stycznia 2019r. roku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie odbył się XVII Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „GODY 2019”. Przegląd otworzył Janusz Marcinkiewicz – kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie. Organizatorami przeglądu byli:

– Starostwo Powiatowe w Grajewie
– Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie
– Urząd Miejski w Szczuczynie

    Przed komisją w składzie: Jadwiga Jolanta Budzińska – sekretarz gminy w Szczuczynie, Janusz Siemion – dyrektor Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie, Marianna Ostrowska – zasłużony pedagog wystąpiło 6 zespołów, które były oceniane w dwóch kategoriach.

    W kategorii zespołów tradycyjnych pierwsze miejsce przyznano: zespołowi „Z Kozą” z Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie, drugie miejsce: zespołowi „Z Gwiazdą” Jaczunki z Zespołu Szkół w Niećkowie, trzecie miejsce: „Z Gwiazdą” z Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

    W kategorii zespołów czerpiących z tradycji komisja przyznała pierwsze miejsce: zespołowi „Kolędowanie z szopką” z Gminnego Ośrodka Kultury w Wąsoszu, drugie miejsce ex aequo: zespołowi „Jasełka” z Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie i zespołowi Jasełka „Cicha noc” Betlejemskie Niedźwiadki ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej.

    Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie.

    Zespoły: „Z Kozą” z Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, „Z Gwiazdą” Jaczunki z Zespołu Szkół w Niećkowie i zespół „Kolędowanie z szopką” z Gminnego Ośrodka Kultury w Wąsoszu wystąpią podczas XXX Wojewódzkiego Spotkania Zespołów Kolędniczych, które odbędzie się 27.01.2019r. w Hajnówce.

    Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zespołom za udział w szczuczyńskiej edycji „GODY 2019”.

Andrzej Kosmowski
BCK Szczuczyn

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1432

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe