Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-05-31

Dofinansowanie na pięć obiektów Otwartych Stref Aktywności (OSA) w Gminie Szczuczyn!

    23 maja 2019r. Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało wyniki tegorocznego naboru Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) – edycja 2019. Wśród pozytywnie ocenionych wniosków znajduje się wniosek gminy Szczuczyn, która uzyskała dofinansowanie w łącznej wysokości 149 900,00 zł na pięć obiektów rekreacyjnych.

    Nowe kompleksy rekreacyjne w wersji podstawowej wykonane zostaną w miejscowości Brzeźno, Bzury, Chojnowo i Dołęgi, natomiast w miejscowości Niedźwiadna przy Szkole Podstawowej powstanie obiekt rozszerzony. Inwestycje te będą polegały na zagospodarowaniu terenu części działki poprzez wykonanie siłowni plenerowej składającej się z ośmiu kompletów urządzeń (12 stanowisk do ćwiczeń) oraz wykonanie strefy relaksu, składającej się z czterech ławek do odpoczynku, stołu do gry w szachy/warcaby, a także urządzenia do gry w kółko i krzyżyk. Ponadto dla wariantu rozszerzonego wykonane zostanie ogrodzenie obiektu oraz powstanie dodatkowa strefa zwana placem zabaw o charakterze sprawnościowym z trzema urządzeniami sprawnościowymi.

    Całkowita wartość inwestycji wyniesie blisko 300 000,00 zł. Zakończenie projektu przewidziane jest na październik 2019 r.

    Celem działania są budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych miejsc sportu, rekreacji i odpoczynku skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

OSA

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 973

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe