Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-02-27

Bieg Tropem Wilczym 2019! Szczuczyn biegnie!

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Szczuczyn,

    Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to największa impreza sportowo edukacyjna, jaka towarzyszy obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem ogólnopolskim tego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja.

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie już po raz drugi jest organizatorem lokalnej szczuczyńskiej edycji Biegu Tropem Wilczym. Tradycyjnie wspiera nas aktywnie Zespół Szkół w Niećkowie i Policyjna Klasa Mundurowa z tejże szkoły, która czuwać będzie nad bezpieczeństwem uczestników biegów. Zgodnie z naszą obietnicą przedstawiamy Państwu kilka istotnych informacji związanych z niedzielnym Biegiem Tropem Wilczym.

BIEG TROPEM WILCZYM SZCZUCZYN 2019

1. W niedzielę (03.03.2019r.) w Starym Parku w Szczuczynie od godziny 9:00 otwarty będzie Sztab Organizacyjny, który koordynować będzie wydawanie pakietów startowych. Spotkacie tam pracowników BCK w Szczuczynie i wolontariuszy. Opiekę medyczną podczas biegów sprawować będą strażacy – ratownicy z OSP Szczuczyn.

2. Tegoroczna szczuczyńska edycja Biegu Tropem Wilczym składa się z trzech dystansów:

500 m – od 12 lat do 16 lat
1963 m – dystans honorowy (bieg otwarty dla Uczestników)
5000 m – bieg otwarty (przebieg trasy zgodnie z mapą:
https://www.google.com/maps/d/viewer?fbclid=IwAR3tka1DV78lRQgQiwzbekKM3avbhBS7iUkGfF-Lm9vNDJlucyGXvf-5NVA&mid=1n9DN4T9N-Avctl4N5MCEw5adLQzYy_4_&ll=53.56301986232729%2C22.281646362537856&z=18 )

    Przed każdym biegiem, jego uczestnicy poinstruowani zostaną o jego zasadach. Uczestnicy ustawiają się na starcie w wyznaczonych przez Organizatora miejscu, każdy uczestnik w koszulce otrzymanej w zestawie startowym.

godz. 10:30 - uroczyste powitanie zebranych uczestników
godz. 11.00 – start biegu na dystansie 500 m
Po zakończeniu biegu dekoracja jego uczestników.
godz. 11:45 – start biegu na dystansie 5 km
Po zakończeniu biegu dekoracja jego uczestników.
godz. 12:00 - start biegu honorowego na dystansie 1963 m
Po zakończeniu biegu dekoracja jego uczestników.

    Informujemy, że podczas niedzielnego Biegu Tropem Wilczym w Szczuczynie wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Senatorskiej, Nowej i Ogrodowej. Wjazd z ulicy Kilińskiego w kierunku ulicy Senatorskiej i z ulicy Łomżyńskiej w kierunku Ogrodowej będzie zablokowany. Właścicieli aut prosimy o parkowanie m.in. na parkingu przy BCK w Szczuczynie (ul. Łomżyńska 11), ulicy Kościelnej, na parkingu przy Urzędzie Miejskim i Publicznym Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie.

    Z wielką radością informujemy, że Szczuczyn nie biegnie sam. Gościć będziemy biegaczy z Grajewa, Moniek, Ełku, Kramarzewa, Wąsosza, Niećkowa, Niedźwiadnej. W szczuczyńskiej edycji Biegu Tropem Wilczym pobiegną uczniowie z Zespołu Szkół w Niećkowie, z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie, ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej. Razem z nami pobiegnie też Akademia Sztuki Walki z Grzegorzem Fabryckim na czele, Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Szczuczyna, przedstawiciele Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Ogólnego w Grajewie, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Szczuczynie z burmistrzem Arturem Kuczyńskim na czele. Pobiegną całe rodziny. Znajomi. Przyjaciele. Jest nas tak dużo!

    W niedzielę podczas trwania Biegu Tropem Wilczym usłyszycie też pieśni o Żołnierzach Wyklętych, pieśni patriotyczne, te starsze i w nowszym wydaniu, które śpiewać będą dzieci i młodzież ze Szczuczyna i Wąsosza (dzięki współpracy z dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu Jolantą Koniecko).

    Podczas szczuczyńskiej edycji Biegu Tropem Wilczym przeprowadzana też będzie zbiórka „Tropem Wilczym. Pobiegnij z sercem” na leczenie siedmioletniego Bartka Orzechowskiego i siedmioletniej Małgosi Późnieckiej (więcej o zbiórce http://e-szczuczyn.pl/zbiorka-charytatywna-dla-malgosi-i-bartka-podczas-biegu-tropem-wilczym-w-szczuczynie/ ).

Spotkajmy się 03.03.2019r. w Starym Parku w Szczuczynie!

SZCZUCZYN BIEGNIE !!!

Andrzej Kosmowski
koordynator Biegu Tropem Wilczym w Szczuczynie
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1190

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe