Dziś jest: Sobota 30 maja 2020, Imieniny: Feliksa, Ferdynarda .
Archiwum Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-10-07

15 000,00 zł dla jednostki OSP Szczuczyn

    Gmina Szczuczyn otrzymała z Zarządu Województwa Podlaskiego dofinansowanie w wysokości 15 000,00 zł na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i umundurowania dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Ogólna kwota jaka Zarząd przeznaczył w 2019 r. to aż 2 mln zł. Uroczyste wręczenie czeków oraz podpisanie umów odbyło się 19 lipca w Starostwie Powiatowym w Grajewie.

    To już kolejna dotacja jaką Ochotnicza Straż Pożarna w Szczuczynie otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W zeszłym roku z pozyskanej dotacji zostały zakupione koszarowe zestawy strażackie (bluzy, kamizelki, spodnie, czapki oraz nowoczesne ochronne ubrania typu Fire Gouard).

    Tegoroczne wsparcie zostało przeznaczone na zakup motopompy, która została już przetestowana w tegorocznych Zawodach Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Szczuczyn. Urządzenie będzie pozwalało na skuteczne i stosunkowo szybkie usunięcie wody z wybranych terenów czy też obiektów, co w znaczący sposób zminimalizuje ewentualne straty.

    Jednostki OSP na terenie Gminy Szczuczyn są jednostkami prężnie rozwijającymi się. Każdego roku, strażacy z Gminy Szczuczyn, jako pierwsi są na miejscu wielu wypadków, zdarzeń, pożarów. Wzywani są na pomoc do różnych kryzysowych sytuacji.

    Dlatego też jednostka potrzebuje nowoczesnego sprzętu, aby móc jeszcze bardziej służyć mieszkańcom i poprawiać ich bezpieczeństwo. Pozyskane dotacje przyczyniają się do wzrostu jakości wykonywanej pracy, sprawniejszego pokonywania narastających problemów.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 263

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe