Dziś jest: Sobota 20 stycznia 2018, Imieniny: Fabiana, Sebastiana .
Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018

Opublikowano: 2018-01-17

PROGRAM DOFINANSOWANIA ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

Gmina Szczuczyn ogłasza wstępne zapisy do programu dofinansowania odnawialnych źródeł energii. Program obejmuje dofinansowanie do:

• kolektorów słonecznych produkujących ciepło do podgrzewania centralnej wody użytkowej,
  • paneli fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną,
  • pomp ciepła pozwalających zarówno na podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, jak i ogrzewanie budynku. …

Opublikowano: 2018-01-11

"Odjazdowa gmina - zorganizowanie trasy rowerowej" - ogłoszenie o naborze do projektu

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie ogłasza nabór do projektu ”Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej” prowadzonego w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2017”. Szukamy osób w wieku 13-19 lat!

Ogłoszenie konkursu "Najlepszy Czytelnik 2018" w BCK w Szczuczynie

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszego czytelnika biblioteki w 2018 roku a już dziś ogłaszamy, że zwyciężczyniami konkursu "Najlepszy Czytelnik 2017" w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie decyzją jury w składzie: Barbara Paszkowska, Anna Wojsław, Anna Akus - Szklarzewska zostały:

- Renata Markiewicz - czytelniczka Wypożyczalni dla Dorosłych

- Dominika Zielińska - czytelniczka Oddziału dla Dzieci.

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Niećkowie

Dnia 5.01.2018r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie zorganizowali kolejną akcję krwiodawstwa w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie. Dziewiętnaście osób oddało blisko dziewięć litrów krwi.

Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Niećkowie za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.

JASNOWIDZE

Biblioteka – Centrum Kultury serdecznie zaprasza 09.01.2018r. o godzinie 10:00 wszystkich mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn na otwarcie wystawy JASNOWIDZE – jest to druga edycja pokonkursowego międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2016.

W jej skład wchodzą reprodukcje ilustracji z najciekawszych przysłanych na konkurs projektów, w tym tych nagrodzonych i wyróżnionych przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry i jury międzynarodowe. Są to prace grafików z Chin, Czech, Japonii, Litwy, Polski, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Wielkiej Brytanii. Łączy je wysoka jakość artystyczna i poważne podejście do młodego odbiorcy, ale też poczucie humoru i świeże, dziecięce spojrzenie na świat. Prace zostały oprawione w ramy różnych stylów i rozmiarów, co dodatkowo podkreśla ich zróżnicowany charakter.

Bilety do Biblioteki

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie z wielką radością ogłasza nową akcję promującą czytelnictwo pt.: „Bilety do Biblioteki” skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Uprzedzając grad pytań: „Jak to? Bilety do biblioteki?”, odpowiadamy ”Tak, tak bilety!”.

Bilety wyjątkowe. Bezpłatne. Dostępne dla każdego, bez ograniczeń wiekowych! Będą to bilety gwarantujące dostęp do nowoczesnych urządzeń multimedialnych, najświeższych informacji, bestselerowych pozycji książkowych polskich i światowych. Przekonacie się, że biblioteka nie jest tylko i wyłącznie „przechowalnią książek”. Udowodnimy, że jest miejscem gdzie ciekawie i pożytecznie można spędzić czas. Także z książką. Obalimy mit, że telewizja pełni rolę „okna na świat”.

Opublikowano: 2018-01-09

Ewidencja zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków

W związku z obowiązkiem prowadzenia przez gminy ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków, zwracamy się do mieszkańców Miasta i Gminy Szczuczyn z prośbą o wypełnienie druku zgłoszenia posiadanego zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków i dostarczenie go do Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Szczuczynie (pokój nr 8) lub bezpośrednio do sołtysa, w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2018 roku.