Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-07-12

Zielone światło dla Rajdowej

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Grajewie pozytywnie zaopiniowały wniosek w sprawie szczuczyńskiej trasy rowerowej złożony przez Artura Kuczyńskiego Burmistrza Szczuczyna w porozumieniu z grupą projektową Rajdowa_12 działającej przy Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie.

    Z wspomnianej decyzji na pewno ucieszą się cykliści, których w gminie Szczuczyn nie brakuje. Rajdowa_12 zakończyła prace nad folderem, który opisuje przebieg trasy, zawiera mapki podglądowe trasy i przedstawia jej pomysłodawców. Obecnie trwają prace nad organizacją finału podczas, którego zostanie otwarta pierwsza szczuczyńska trasa rowerowa. Na sam opis szlaku rowerowego jeszcze za wcześnie gdyż nie chcemy zdradzać szczegółów ale nie wątpię, że zauroczy on niejedną osobę.

    Sam finał projektu „Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej” odbędzie się w sierpniu. Podczas tego wydarzenia rozdane zostaną gadżety promujące trasę rowerową i sam folder, który już niedługo trafi do druku. Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Liczymy, że uroczyste otwarcie trasy zgromadzi wszystkich miłośników dwóch kółek i czterech kółek(jeśli chodzi o najmłodszych cyklistów).Więcej na temat prac Rajdowej_12 będzie można przeczytać w najbliższym numerze „Szczuczyńskich Wieści”.

    Projekt „Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej” realizowany jest w ramach programu Równać Szanse Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1207

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe