Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-08-28

Zakończenie wakacji 2018

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zakończyło 24.08.2018 projekt „Czas na relaks”. Jednocześnie Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zakończyła zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży „Wakacje w BCK”.

Zorganizowaliśmy w starym parku w Szczuczynie festyn. Dzieci mogły bawić się w strefie zabawy prowadzonej przez Izabelę Gwiazdowską prowadzącą Studio Działań Kreatywnych „Gwiazda”. Pani Izabela prowadziła różne gry i zabawy, przygotowała „stanowisko budowlane”, na którym dzieci mogły wykazać się kreatywnością budując z różnorodnych elementów ciekawe konstrukcje. Silny wiatr uniemożliwił w pełni wykonanie pełnego pokazu baniek, ale bańki i tak stanowiły atrakcje dla dzieci.

Pan Grzegorz Fabrycki, instruktor karate kyokushin przeprowadził zajęcia dla dzieci z występem technik sztuk walki.

Odbył się też turniej szachowy (na megaszachownicy). Zwycięzcą turnieju został Sebastian Rydzewski, II miejsce zajął Tomasz Rydzewski, a III miejsce Julita Żebrowska.

W rozgrywkach mini ligi piłki nożnej udział wzięło 5 drużyn. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna „Wyrewolwerowani rewolwerowcy”. Tuż za nią uplasowała się drużyna „FC Bloki”, a III miejsce zajęła drużyna „FC Niepokonani”. Wyróżnienie zdobyła też najmłodsza drużyna piłkarska
z Niećkowa „FC Niećkowo”, która nie dotrwała do końca imprezy i nie odebrała nagród.

Strażacy zapewnili opiekę medyczną i zorganizowali dzieciom „kurtynę wodną”.

W organizacji festynu pomagali studenci, którzy przez całe wakacje prowadzili zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w świetlicach wiejskich w ramach oferty BCK.

Konkurencje sportowe zakończyły się rozdaniem nagród (medale, dyplomy, pamiątki), a festyn wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

 

Renata Markiewicz

                            Anna Wojsław

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1612

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe