Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-07-18

Szczuczyniacy na Festiwalu w Czerwonem

    Centrum Kultury Gminy Kolno już po raz drugi było organizatorem Festiwalu Muzyczne Barwy Podlasia propagującego muzykę i kulturę ludową. Założeniem Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa kulturowego ziemi podlaskiej, północnego Mazowsza, wschodnich Mazur i Suwalszczyzny.

    Do udziału w festiwalu, który odbył się w Czerwonem zaproszono 13 zespołów: Czerwieniacy z Czerwonego, Zabielanki z Zabiela, Szczuczyniacy ze Szczuczyna, Jarzębinki z Radziłowa, Orzyszanki z Orzysza, Zaranka z Krynek, Kolneńskie Dziewczyny z + z Kolna, Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy, Onegdaj z Filipowa, Miód Na Serce z Łomży, Turoślanie z Turośli, Grabowianie z Grabowa i Kapela Janka Kani w Wykrotu. Impreza uzyskała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”.

    Zespół „Szczuczyniacy” z BCK spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem publiczności. Ogromne brawa otrzymała solistka zespołu – Maja Markiewicz. Zespół wystąpił w składzie: Krystyna Rosłoniewska, Tomira Orłowska, Marianna Domiziak, Ewa Borawska, Barbara Jankowska, Helena Nagórska, Jadwiga Sielawa, Helena Grabowska, Jadwiga Dylewska, Władysław Szymanowski, Tadeusz Danowski, Ryszard Rybak, Witold Dylewski, Mateusz Laszczkowski. Zespół przedstawił piosenki mazowieckie i podlaskie w opracowaniu Marianny Ostrowskiej. Założycielką i kierownikiem zespołu od 25 lat jest Barbara Paszkowska.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1499

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe