Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-08-14

"STACJA ANIMACJA" najlepsza na Podlasiu!

    W 2016 roku w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie zrealizowano projekt „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, który odbił się szerokim echem w regionie. Uczestnicy ówczesnego projektu otrzymali prawo do startu w Szkoleniu Młodzieżowych Liderów, które odbyło się w lipcu 2018 roku w Warszawie.

    Komisja Ekspertów z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży zaakceptowała kandydaturę Szymona Rózio, który na szkoleniu reprezentował Bibliotekę - Centrum Kultury w Szczuczynie jak i samą gminę Szczuczyn. Udział w szkoleniu otworzył dla Szymona możliwość ubiegania się o dotację wysokości 5 000 zł na swój autorski projekt „STACJA ANIMACJA” z czego z wielką radością skorzystał.

    W lipcu 2018r. pracownicy i młodzież skupiona wokół Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie napisała wniosek do programu „Równać Szanse 2017 – Konkurs Młodzieżowych Liderów” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.

    Decyzją Komisji Ekspertów dofinansowanie otrzymało 6 projektów spośród 13 złożonych w konkursie w tym jako jedyna w regionie północno-wschodniej Polski Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie!

    „(…) projekt Młodzieżowego Lidera jest realizowany po raz pierwszy w Szczuczynie. Realizacja projektu wiąże się także z moim udziałem w szkoleniach z nowoczesnych technologii, które będą miały miejsce 28 - 30 września 2018 r. oraz 12 - 14 października 2018 r. w Warszawie.”

    Program skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych (13-19 lat). Jego głównym celem jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.

    Więcej informacji o projekcie i rekrutacji do niego już niebawem!

Szymon Rózio
koordynator „STACJA ANIMACJA”
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1224

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe