Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-01-30

Rajdowa_12 w Szczuczynie!

    Jak informowaliśmy wcześniej, szczuczyńskie Centrum Kultury, jako jedna z dwunastu instytucji z województwa podlaskiego, otrzymało bezzwrotną dotację w wysokości 8500 zł na realizację swojego pomysłu pt.: „Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej”. Zadanie, które realizować będzie grupa projektowa ma na celu rozwój aktywności fizycznej a także promocję walorów architektonicznych, krajobrazowych i historycznych Szczuczyna i jego okolic. Oprócz trasy rowerowej, powstanie też krótki film promujący prace grupy i samą trasę.

    W piątek (26.01.2018r.) w BCK w Szczuczynie odbyło się spotkanie organizacyjne uczestników projektu (młodzieży, pracowników BCK, wolontariuszy). Dyskutowano o celach i zasadach programu „Równać Szanse” jednak głównym tematem spotkania było omówienie zasad wzajemnej współpracy w pracy nad projektem. Rozmowy na temat grupy i projektu przeciągnęły się do godzin wieczornych. Po burzliwych naradach przyjęto jednomyślnie nazwę grupy – Rajdowa_12. Wciąż trwają rozmowy na temat logo grupy, które będzie firmować projekt.

    Mam przyjemność oficjalnie ogłosić skład Rajdowej_12, którą tworzą uczniowie lokalnych szkół ponadpodstawowych: Publiczne Gimnazjum im. St. A. Szczuki, Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie:
- Karolina Kraujutowicz – „Karo”
- Karolina Łepkowska – „Karolina”
- Marysia Józwik – „Mery”
- Emilia Nagel – „Ema”
- Julia Witkowska - „Wita”
- Patrycja Trojanowska – „Patrycja”
- Diana Chodnicka – „Diana”
- Katarzyna Krystowczyk – „Kacha”
- Sebastian Rydzewski – „Seba”
- Marcin Jaczyński – „Marcin”
- Michał Jaczyński – „Michał”
- Arkadiusz Alicki – „Alic”
- Szymon Rózio – „Szymek”

    W skład Rajdowej_12 wchodzą też:
- dyrekcja BCK: Janusz Siemion, główna księgowa BCK: Jolanta Doliwa, pracownicy BCK: Anna Akus – Szklarzewska, Anna Wojsław, Wojciech Łapiński, wolontariusze: Renata Markiewicz i Joanna Siemion.

    Projekt „Odjazdowa gmina – wyznaczenie trasy rowerowej” jest realizowany w ramach programu Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2017” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

    Wszystkich, którzy chcą śledzić nasze działania i dowiedzieć się więcej o grupie zapraszamy na Facebook’a i Instagrama (nazwa Rajdowa_12) a także na stronę www.bckszczuczyn.pl. Informacji na temat grupy i projektu można też uzyskać w siedzibie BCK w Szczuczynie (ul. Łomżyńska 11).

Andrzej Kosmowski 
koordynator Rajdowej_12

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1329

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe