Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-07-02

Rajd dla Niepodległej

    Rajd dla Niepodległej już za nami! Razem przejechaliśmy trasę Szczuczyn – Bzury – Niedźwiedzkie – Niećkowo – Szczuczyn! W ten sposób wspólnie z dziećmi uczciliśmy 100 – rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę! Rajdowcy udowodnili, że świętowanie tak ważnej daty nie musi być nacechowane dostojeństwem i powagą ale może mieć formę zabawy, która łączy wszystkich biorących w niej udział. Patriotyzm w szczuczyńskim wydaniu.

    Wystartowaliśmy zaraz po godzinie dziewiątej. Nie przestraszył nas brak słońca czy chmury zwiastujące deszcz. Dotarliśmy do Bzur, następnie do Niedźwiedzkich a stąd do Niećkowa gdzie znajduje się filia BCK w Szczuczynie. Tutaj zatrzymaliśmy się na dłużej. Dlaczego?

    Krystyna Rosłoniewska – wieloletni pracownik kultury i wolontariuszka odpowiedziała na nasze zaproszenie i specjalnie dla rajdowców napisała kilka bajek i wierszy dydaktycznych. Rozśmieszających, pouczających i dających do myślenia . Następnym punktem dnia była mini – gra terenowa „Salwa dla Niepodległej” złożona z serii wskazówek, zagadek i zadań gdzie trzeba było wykazać się celnością, szybkością, spostrzegawczością, kreatywnością i odwagą. Drużyny, żeńska pod wodzą Olgi Koniecko i męska pod wodzą Krystiana Dzięgielewskiego dzielnie pokonywały kolejne etapy gry. W ostateczności niewielką przewagą punktów wygrała drużyna dziewcząt. Na koniec gry wspólnie odpaliliśmy salwę dla Niepodległej!

    Powrót na teren filii bibliotecznej to czas odpoczynku i posiłku przy ognisku. Było smacznie i głośno! A to dzięki Adamowi Jaguszowi, który porwał wszystkich do wspólnego śpiewania przebojów, które na co dzień słyszymy w radiu czy telewizji. Lecz przedtem przybliżył rajdowcom najważniejsze fakty historyczne dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę i zaprosił wszystkich do odśpiewania kilku pieśni patriotycznych.

    Na koniec wspólnie odpaliliśmy kolorowe race dymne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wsparli nas w organizacji Rajdu dla Niepodległej, pani Krystynie i panu Adamowi, szczególne podziękowania kierujemy w stronę samych rajdowców.

Byliście wielcy – to trzeba przyznać!

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1366

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe