Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-07-18

Pierwszy tydzień wakacji z BCK w Szczuczynie

    Pierwszy tydzień wakacji już za nami! Jak było? Pozwólcie, że oddamy głos tym, którzy skorzystali z wakacyjnej oferty Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie! Niech podzielą się z Wami wrażeniami!

    Tegoroczne wakacje są doprawdy wyjątkowe. Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, BCK w Szczuczynie i Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży jest bardzo bogata. Interdyscyplinarność – to właściwe pojęcie określające szczuczyńskie wakacje a więc: karate, szachy, warcaby, zajęcia plastyczne, multimedia, książki, zajęcia pobudzające kreatywne myślenie, gry/zabawy logiczne i integracyjne, jezioro, kino, muzyka, wyjazdy rowerowe, piłka nożna, trampoliny, pikniki, biwak z noclegiem, festyn. Z części tej oferty już skorzystaliście a reszta jeszcze przed Wami!

    Dzięki porozumieniu UM w Szczuczynie i BCK w Szczuczynie wakacyjna oferta objęła swym zasięgiem także świetlice wiejskie na terenie całej gminy Szczuczyn. A to dzięki studentom: Martynie Downar, Paulinie Modzelewskiej, Annie Kaczyńskiej, Dianie Zielińskiej i Piotrowi Pieńczykowskiemu, którzy są odpowiedzialni za zajęcia wakacyjne w świetlicach wiejskich. Swoimi pomysłami i osobistym zaangażowaniem wspierają pracowników BCK w Szczuczynie.

    A wszystko zaczęło się dnia 9 lipca 2018r. w Starym Parku w Szczuczynie, gdzie odbyła się uroczysta inauguracja sezonu wakacyjnego podczas której Janusz Siemion - dyrektor Centrum Kultury w Szczuczynie i Anna Wojsław - prezes Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” przedstawili ofertę zajęć, warsztatów i wyjazdów skierowaną do dzieci i młodzieży z gminy Szczuczyn i nie tylko… Jesteśmy głęboko usatysfakcjonowani, że z naszych zajęć aktywnie korzystają też dzieci, które przyjechały na wakacje do Szczuczyna …czasami z bardzo daleka. Studenci – animatorzy i pracownicy BCK w Szczuczynie stworzyli kilka punktów gier i zabaw, które przyciągnęły liczne grono najmłodszych wraz z rodzicami. Były bańki mydlane, przeciąganie liny, twister, malowanie twarzy, wyścigi gokartów, piłka nożna, badminton, rysowanie kredą, gry karciane, kurtyna wodna, warcaby i zabawy z tunelem animacyjnym. Tego dnia odbył się też pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu Roberta Łepkowskiego - prezesa OSP w Szczuczynie. Pierwsze dni wakacji to też spotkania z Grażyną Ostrowską z Państwowej Inspekcji Pracy w Suwałkach, która odwiedziła Szczuczyn i świetlice wiejskie m.in. w Skajach, Bzurach i Bęćkowie, gdzie rozmawiała z dziećmi na temat zachowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

    Kolejne dni wakacji to zajęcia na hali sportowej, wyjazdy na kąpielisko Knieja k. Rajgrodu i do Parku Trampolin w Łomży. Jakie będą kolejne tygodnie? Żeby się o tym przekonać musicie być razem z nami! Niejednokrotnie będziecie zaskoczeni! Dziękujemy za Wasz dotychczasowy, bardzo aktywny udział w wakacyjnych zajęciach. Liczymy na Waszą stałą obecność i mamy nadzieję na jeszcze liczniejszą frekwencję! Dołączcie do nas! Każdy dzień jest do tego dobry. Wakacje trwają!

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1305

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe