Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-03-26

Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek w kościele pw. Imienia NMP w Szczuczynie

    Męka Pańska na gitarę (Piotr Kurstak), perkusję (Witek Wilk) i piasek (Katarzyna Perkowska) w kościele pw. Imienia NMP w Szczuczynie.

    Coraz bliżej Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. W Szczuczynie w atmosferę Wielkiego Tygodnia zostaliśmy wprowadzeni w Niedzielę Palmową poprzez możliwość niecodziennego uczestnictwa w przeżywaniu Męki Pańskiej. Była to Męka Pańska inna niż wszystkie – bo na gitarę, perkusję i piasek.

    Należy zwrócić uwagę na fakt, iż niewielu jest fachowców od malowania obrazów piaskiem. Katarzyna Perkowska, grajewianka, od wielu lat zachwyca takimi umiejętnościami, a jej dzieła można obserwować chociażby w „Słowie na niedzielę” w TVP2. W minioną niedzielę, w szczuczyńskim kościele, na koncercie zatytułowanym „Dźwięki w godzinie ciszy”, scenom z piasku towarzyszyły dźwięki perkusji i gitary. Na perkusji zagrał Witek Wilk, zaś na gitarze Piotr Kurstak, gitarzysta z Białegostoku, który jest także kompozytorem muzyki, ostatnio koordynatorem sekcji muzycznej Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Podczas tego niesamowitego koncertu widzowie mieli możliwość do pogłębionej refleksji nad ogromem Bożej miłości. Ten niezwykły multimedialny projekt, który był dopracowany do ostatniego dźwięku, a nawet można stwierdzić, iż do ostatniego ziarnka piasku, w sposób specyficzny i wyjątkowy skłania do głębokich przemyśleń.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1310

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe