Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-08-13

III Biwak z BCK w Szczuczynie

    „III Biwak z BCK” w filii bibliotecznej w Niećkowie już za nami! Pełni optymizmu mimo pesymistycznych prognoz pogodowych już od wczesnych piątkowych godzin rannych zaczęliśmy przygotowania do biwaku. Punktualnie o 19.00 oficjalnie powitaliśmy i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy.

    W ramach policyjnej akcji „Bezpieczne wakacje” dzieci powitały kierownika Policji Posterunku w Szczuczynie st.asp. Marka Gładkowskiego, który porozmawiał z najmłodszymi na temat bezpiecznych zachowań w okresie wakacji i zaprosił ich do obejrzenia radiowozu prezentując jego wyposażenie.

    Strażak Ochotnicznej Straży Pożarnej w Niećkowie Karol Łoś zaprezentował dzieciom bojowy wóz strażacki. Wszyscy też mogli skorzystać z przejażdżki sportowym autem.

    Następnie udaliśmy się na tereny Zespołu Szkół w Niećkowie gdzie na Orliku fani piłki nożnej rozegrali mecz o Biwakowy Puchar a inni oddali się beztroskim zabawom przygotowanych przez studentów animatorów i pracowników Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie. Po wspólnych grach i zabawach biwakowaliśmy przy ognisku zbierając siły na kolejne atrakcje.

    Następnym punktem w planie biwaku były podchody w terenie gdzie dzieci miały za zadanie wyśledzić fantastyczne zwierzęta zaskakujące swym wyglądem i zachowaniem. Wspólnie szukaliśmy czterech zwierząt, które uciekając przed nami zostawiały ślady i różne sygnały. Niejednokrotnie byliśmy wystraszeni bardzo głośnymi odgłosami, które wydawały próbując nas przestraszyć. Dzięki zaangażowaniu i zdecydowanym działaniom poszukiwaczy - zwierzęta zostały odnalezione a zadania, które zleciły swym odkrywcom w celu odwrócenia ich uwagi i próby ucieczki wykonane. Trzeba przyznać, że zadania wymagały grupowego działania. Jednak biwakowicze spisali się na medal.

    Po wyczerpującej wyprawie w teren udaliśmy się do świetlicy wiejskiej. A tu zabawom, rozmowom i posiłkom nie było końca. Dopiero nad ranem ucichły ostatnie rozmowy…

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli pracowników BCK w Szczuczynie i zaangażowali się w prace nad przygotowaniami „III Biwaku z BCK” :

  • kierownikowi Posterunku w Szczuczynie asp. Sztab. Andrzejowi Bargłowskiemu
  • strażakowi OSP Niećkowo Karolowi Łosiowi,
  • dyrektorowi Dariuszowi Koniecko i pracownikom Zespołu Szkół w Niećkowie

    Podziękowania należą się studentom animatorom: Martynie Downar, Piotrkowi Pieńczykowskiemu, Dianie Zielińskiej, Paulinie Modzelewskiej, Annie Kaczyńskiej którzy wsparli nasze przygotowania swoimi pomysłami i osobistym zaangażowaniem.

Wyjątkowe podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy skorzystali z naszego zaproszenia do wspólnej zabawy. Dziękujemy!

Marlena Stocka, Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1596

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe