Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-05-09

Happening z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki

    Z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna oraz Patrona Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie w Nowym Parku w Szczuczynie odbył się w dniu 08.05.2018r. happening zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury, Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie i Zespół Szkół w Niećkowie.

    Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie Ewa Grunwald i Dyrektor BCK w Szczuczynie Janusz Siemion otworzyli imieninowy happening, witając zebranych gości: sekretarz gminy Szczuczyn Jadwigę Jolantę Budzińską, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie Małgorzatę Karwowską, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej Krzysztofa Grunwalda, Dyrektora Zespołu Szkół w Niećkowie Dariusza Koniecko, proboszcza szczuczyńskiej parafii księdza proboszcza Jacka Majkowskiego, nauczycieli, uczniów szkół z terenu gminy Szczuczyn, rodziców oraz mieszkańców Szczuczyna.

    Na początku happeningu wręczono statuetkę „Przyjaciela Biblioteki” Jadwidze Jolancie Budzińskiej za nieustającą życzliwość i pomoc w działalności szczuczyńskiego Centrum Kultury.

    Happening tradycyjnie już otworzył polonezem gimnazjalny zespół „Perełki” prowadzony przez Marka Hanca. Miłą niespodzianką był też występ taneczny klasy 0 „a” ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie. Dzieci do występu przygotowała wychowawczyni Małgorzata Łepkowska.

    Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji m.in. konkurs „Pimp my Bike” gdzie rywalizowało sześć trzyosobowych drużyn. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szybkością i kreatywnością odkręcając koła rowerowe by toczyć je na czas a następnie dokonując wizualnego tuningu przygotowanych dla nich wcześniej rowerów wykorzystując spreje, błyskotki, kolorowe taśmy i inne gadżety.

    Decyzją komisji konkursowej: Izabeli Budzińskiej, Anny Romaniuk i Emilii Nagel zwyciężyła drużyna KWADRATY w składzie: Michał Sobolewski, Rafał Drobiński, Jakub Sikorski.

    Następnie odbyły się wyścigi na czas na rowerzykach dziecięcych, gdzie zwycięstwo spośród sześciu startujących odniósł Rafał Drobiński. W międzyczasie wręczono nagrody zwycięzcom konkursu „Portret Szczuki”. Komisja konkursowa w składzie: Izabela Budzińska, Anna Romaniuk, Elżbieta Wysocka przyznała pierwsze miejsca Natalii Nagel (kategoria dzieci/ SP Szczuczyn) i Natalii Szmyglewskiej (kategoria młodzież / ZS Szczuczyn) oraz wyróżnienia Ewie Jarząbek (SP Niedźwiadna) i Mateuszowi Łoszewskiemu (ZS Niećkowo). Finaliści otrzymali pamiątkowe puchary a także upominki w postaci kubków i koszulek dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Szczuczynie.

    Podczas happeningu odbył się także Wielki Test Rowerowy skierowany do wszystkich uczestników imprezy gdzie za każdą prawidłową odpowiedź przewidziano nagrody niespodzianki a także talony na lody w parkowej kawiarence.

    Tomasz Borusiewicz zaprezentował jakie cuda można wykonywać na rowerze demonstrując różne triki. Wieli ukłon za odwagę i pomysłowość!

    Dużą atrakcją cieszyły strefy przygotowane dla uczestników happeningu: animacji i sportu.

    Wielką popularnością cieszyła się strefa paintballu przygotowana i prowadzona przez uczniów Policyjnej Klasy Mundurowej z Zespołu Szkół w Niećkowie w składzie: starszy kadet Grzegorz Rogalski, starszy kadet Kamil Cimochowski, młodszy kadet Arek Siennicki, starszy kadet Kuba Kurzątkowski. Nad całością czuwał Wojciech Czerkas.

    W prace nad organizacją happeningu aktywnie włączyła się młodzież Rajdowejj_12, realizująca tegoroczny projekt „Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej”, na który to BCK w Szczuczynie uzyskała dofinansowanie w wysokości 8500 zł z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Dotacja została przyznana ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „RKG Równać Szanse 2017”. W projekcie uczestniczą uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, Zespołu Szkół w Niećkowie i Zespołu Szkół w Szczuczynie: Marcin Jaczyński, Michał Jaczyński, Szymon Rózio, Sebastian Rydzewski, Emilia Nagel, Karolina Łepkowska, Karolina Kraujutowicz, Patrycja Trojanowska, Marysia Józwik, Arkadiusz Alicki, Angelika Jaczyńska, Zuzanna Zamojska, Katarzyna Krystowczyk, Julia Witkowska, Diana Chodnicka.

Szczuczyn! Można? Można.

Andrzej Kosmowski
koordynator Rajdowej_12 BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1538

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe