Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-03-14

Gospodarz i Opiekun Wsi – SOŁTYS

    11 marca to ważny dzień w gminnym kalendarzu. Tego dnia w całej Polsce świętujemy Dzień Sołtysa – Gospodarza i Opiekuna Wsi.

    To On - Sołtys poświęca swój czas, angażuje się w rozwój i promocję gminy, zbiera podatki, zmienia otoczenie, a nie rzadko jest powiernikiem mieszkańców i ich łącznikiem z Gminą.

    W Gminie Szczuczyn już po raz trzeci Sołtysi, Rady Sołeckie, ich Rodziny, Przyjaciele oraz przedstawiciele lokalnej społeczności obchody święta rozpoczęli tradycyjnie od uczestnictwa we Mszy Świętej kościele w Niedźwiadnej. Mszę w intencji Sołtysów i ich rodzin celebrował ks. Roman Łempicki. W uroczystości uczestniczyli również: Członek Zarządu Województwa Podlaskiego – Pan Stefan Krajewski, Burmistrz Szczuczyna – Artur Kuczyński, Radni Rady Miejskiej w Szczuczynie, pracownicy Urzędu Miejskiego, strażacy. Podczas mszy świętej, zebranych powitał dziekan dekanatu szczuczyńskiego ks. Jacek Majkowki, który podkreślił rangę i rolę sołtysa. Zarówno Burmistrz Szczuczyna jaki i Członek Zarządu Województwa Podlaskiego złożyli gospodarzom wsi serdeczne życzenia i wyrazili uznanie za codzienny trud wkładany w rozwój wsi.

    Wszystkim Paniom i Panom Sołtys składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości, siły na każdy dzień oraz powodzenia i wytrwałości w sprawowaniu tak zaszczytnej funkcji. Dziękujemy za trud i wysiłek włożony na rzecz rozwoju sołectw, a także widoczne efekty tych działań. Niech Wasza praca będzie owocna i służy wszystkim przez długie lata.

UM w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1667

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe