Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-10-10

Globalnie w bibliotekach w BCK w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wzięła udział w drugiej edycji programu „Globalnie w bibliotekach” realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

    Program miał na celu zaangażowanie bibliotek w dyskusję i refleksję nad dwoma światowymi wyzwaniami: problemami głodu i ubóstwa. Październik to miesiąc w którym obchodzimy dwa ważne dni: Międzynarodowy Dzień Żywności i Walki z Głodem oraz Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem (16 i 17.10.).

    Chcąc zwrócić uwagę na obydwa problemy, porozmawiać o ich przyczynach oraz wzmocnić solidarność w walce z nimi zaprosiliśmy klasę VII „b” ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie (dn. 03.10.2018r.) i klasę trzecią z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie (dn. 08.10.2018r.) do udziału w grze „Poskramiacze Globalnych Wyzwań”. W szczuczyńskiej edycji programu „Globalnie w bibliotekach” wzięli też udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej (dn. 10.10.2018r.).

    Każda z klas wzięła udział w grze logicznej i miała okazję obejrzeć reportaż ukazujący ludzi, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej a ich relacje ze społeczeństwem są ograniczone lub po prostu ich brakuje. Nie zabrakło ciekawych dyskusji na wspomniane wyżej tematy zakończonych wnioskami i deklaracją pomocy tym, którzy jej potrzebują.

    Uczniowie otrzymali tytuł „Globalnie odpowiedzialni’, z pełną świadomością tego, że taki tytuł ZOBOWIĄZUJE.

Andrzej Kosmowski
BCK Szczuczyn

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1343

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe