Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2018
Opublikowano: 2018-01-11

Bilety do Biblioteki

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie z wielką radością ogłasza nową akcję promującą czytelnictwo pt.: „Bilety do Biblioteki” skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Uprzedzając grad pytań: „Jak to? Bilety do biblioteki?”, odpowiadamy ”Tak, tak bilety!”.

    Bilety wyjątkowe. Bezpłatne. Dostępne dla każdego, bez ograniczeń wiekowych! Będą to bilety gwarantujące dostęp do nowoczesnych urządzeń multimedialnych, najświeższych informacji, bestselerowych pozycji książkowych polskich i światowych. Przekonacie się, że biblioteka nie jest tylko i wyłącznie „przechowalnią książek”. Udowodnimy, że jest miejscem gdzie ciekawie i pożytecznie można spędzić czas. Także z książką. Obalimy mit, że telewizja pełni rolę „okna na świat”.

    Przekonamy nieprzekonanych, że czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, kształtuje charakter, dostarcza wiedzy o świecie i ludziach, wzrusza, bawi i łączy pokolenia.

    Mamy nadzieję, że akcja „Bilety do Biblioteki” znajdzie potwierdzenie w słowach Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Andrzej Kosmowski
BCK w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1809

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe