Dziś jest: Poniedziałek 05 czerwca 2023, Imieniny: Bonifacego, Waltera .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017

Opublikowano: 2017-12-22

ASF

UWAGA ASF !

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii przypomina !

Materiały filmowe są dostępne pod adresem www.asf.wrotapodlasia.pl.

więcej

Opublikowano: 2017-12-15

Dotacja dla BCK w Szczuczynie

    W październiku 2017r. pracownicy Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie napisali wniosek do programu „Równać Szanse 2017 – Regionalny Konkurs Grantowy” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, jako jedna z dwunastu instytucji z województwa podlaskiego, otrzymała bezzwrotna dotację w wysokości 8500 zł (po raz piaty z rzędu) na realizację projektu pt.: „Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej”.

więcej

Opublikowano: 2017-12-15

Kampania ,,Zachowaj trzeźwy umysł"

    W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu zorganizowało konkurs plastyczno-literacki ph. „Na skrzydłach przyjaźni ” dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.

więcej

Opublikowano: 2017-12-10

MIKOŁAJKI Z BCK W SZCZUCZYNIE

    Dnia 3.12.2017r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanislawa Antoniego Szczuki w Szczuczynie odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie. Imprezę otworzył Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wraz z Dyrektorem BCK Januszem Siemionem i Kierownikiem MDKiS Januszem Marcinkiewiczem.

więcej

Opublikowano: 2017-12-10

WIZYTA MIKOŁAJA

    6 grudnia Mikołaj wraz ze Śnieżynką odwiedzili dzieci w Przedszkolu Samorządowym w Szczuczynie. Jak przystało - na tak doniosłą wizytę – dzieci przyjęły gości wierszami. Podarowały Mikołajowi swoje rysunki i obiecały być grzecznymi oraz jeść serwowane posiłki, by rosnąć i być dużymi.

więcej

Opublikowano: 2017-12-10

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w 2017 roku na terenie gminy Szczuczyn

    Dnia 01.12.2017r. krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie. Dziewiętnaście osoób oddało ponad 8 litrów krwi. Była to ostatnia akcja krwiodawstwa na terenie gminy Szczuczyn w 2017 roku.

więcej

Opublikowano: 2017-12-10

Pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego II ZLOTU PRZYJACIÓŁ SZCZUCZYNA

    Dnia 30.11.2017r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się pierwsze z serii spotkań komitetu organizacyjnego II Zlotu Przyjaciół Szczuczyna. Podczas spotkania oficjalnie potwierdzono datę zlotu. Odbędzie się on w dniach 13-15 lipca 2018r. Omówiono wiele spraw dotyczących samej organizacji zlotu a także przedyskutowano wiele ciekawych pomysłów, które uatrakcyjnią to wydarzenie.

więcej

Opublikowano: 2017-12-10

Liga piłki futsalowej w Szczuczynie

    Dnia 28.11.2017r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki odbyły się pierwsze rozgrywki w Lidze Piłki Futsalowej o Puchar Burmistrza w Szczuczynie. Turniej otworzył kierownik MDKiS Janusz Marcinkiewicz.

więcej

Opublikowano: 2017-12-10

Nowy projekt BCK w Szczuczynie z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku

    Z przyjemnością informujemy, że 14 listopada 2017 r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca przy finansowym wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

więcej

Opublikowano: 2017-12-10

Dni honorowego krwiodawstwa w Łomży

    Zorganizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku uroczyste obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża zaszczycili swoją obecnością m.in. Wojewoda Bohdan Paszkowski i Biskup Tadeusz Bronakowski.

więcej

Opublikowano: 2017-11-29

„Straszna książka” w ramach akcji „Miesiąc z książką” w BCK w Szczuczynie

    Celem książek z gatunku tych „strasznych” jest wywołanie u czytelnika klimatu grozy, niepokoju lub obrzydzenia i szoku. W obecnych czasach strach nie jest czymś powszechnym, świat skonstruowany jest jako sterylna, bezpieczna klatka. W człowieku zatracił się pierwotny instynkt, nie musi już na każdym kroku bronić się przed drapieżnikami. Od horrorów odstrasza dokładnie to samo, co do nich przyciąga. Lubimy się bać, albo boimy się za bardzo i zwyczajnie nie sięgamy po pozycje z tego gatunku.

więcej

Opublikowano: 2017-11-24

Z wizytą u Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego

    Dnia 23.11.2017r. Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wraz z Anną Romaniuk (Urząd Miejski), Waldemarem Filipkowskim (Urząd Miejski) i Januszem Siemionem (BCK w Szczuczynie) wspólnie z goszczącymi w gminie Szczuczyn delegacjami z białoruskiego Szczuczyna i ukraińskiego Kowla spotkali się z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Pan Marszałek z wielkim zainteresowaniem wysłuchał planów związanych z projektem „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska - Białoruś – Ukraina” w ramach, którego każde z trzech miast realizować będzie różne inwestycje. Wszystkim uczestnikom spotkania życzył powodzenia w realizacji poszczególnych projektów.

więcej

Opublikowano: 2017-11-24

Drugi dzień wizyty białorusko – ukraińskiej delegacji w Szczuczynie

    „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska - Białoruś – Ukraina”: uroczysta sesja Rady Miejskiej w Szczuczynie i podpisanie umów partnerskich z białoruskim Szczuczynem i ukraińskim Kowlem, przyznanie tytułu Honorowego Ambasadora Projektu Budowy Transgranicznych Centrów Dialogu Kultur Maciejowi Makuszewskiemu, debata „Szczuczyn 2030” w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego.

więcej

Opublikowano: 2017-11-23

Powitanie delegacji z białoruskiego Szczuczyna i ukraińskiego Kowla w BCK w Szczuczynie

    Dnia 21 listopada 2017r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wraz z dyrektorem Centrum Kultury Januszem Siemionem i kierownikiem MDKiS Januszem Marcinkiewiczem oficjalnie powitali delegację z partnerskich miast: ze Szczuczyna (Białoruś) i Kowla (Ukraina). Wizyta przedstawicieli zaprzyjaźnionych miast jest odpowiedzią na zaproszenie Burmistrza Artura Kuczyńskiego.

więcej

Opublikowano: 2017-11-16

Informacja Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku: Rolnicy także będą składać JPK_VAT - nowy obowiązek od 1 stycznia

    Wśród blisko 40 tys. mikroprzedsiębiorców z województwa podlaskiego, którzy od 1 stycznia 2018 r. dołączą do grona podatników VAT, zobowiązanych do przesyłania plików JPK_VAT, będzie wielu rolników indywidualnych.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

BCK w Szczuczynie oficjalnym Lokalnym Organizatorem „Tropem Wilczym. Bieg Żołnierzy Wyklętych 2018”!

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie uzyskała oficjalne potwierdzenie z Fundacji Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie, że jest oficjalnym Lokalnym Organizatorem VI ogólnopolskiej edycji „Tropem Wilczym. Bieg Żołnierzy Wyklętych 2018” a po raz pierwszy organizowanej w naszym regionie.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

OBCHODY 99 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W SZCZUCZYNIE

    11 listopada w 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły się w Szczuczynie uroczystości upamiętniające to doniosłe wydarzenie. Udział w nich wzięli: poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych Szczuczyna i Wąsosza, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, z-ca Komendanta Powiatowego PSP, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji działających na terenie miasta i gminy Szczuczyn, przedstawiciele szkół, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, harcerze, „Sybiracy”, rekonstrukcyjna grupa kawalerzystów oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

Klasa IIIa w Warszawie

    Uczniowie klasy IIIa Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wraz z opiekunami: p. T. Lidner i p. M. Kalinowską wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

Ślubowanie klas pierwszych

    W dniu 11 października 2017 roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Szczuczynie uroczystość ślubowania klas pierwszych, którą przygotowały wychowawczynie klas I a i I b – pani Teresa Galińska i pani Ewa Witanowska.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

Jaś i Małgosia uczą oszczędzania”

    30.10.2017r. w ramach oszczędzania w SKO uczniowie kl. III c pod opieką pani Marii Ramotowskiej przygotowali przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia uczą oszczędzania”. Wcielając się w bohaterów bajki zachęcali do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Słowami Wandy Chotomskiej”

    W dniu 26 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbył się Miejski Konkurs Recytatorski pod hasłem: "Słowami Wandy Chotomskiej" zorganizowany przez Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie w porozumieniu ze Szkołą Podstawową w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

Debiut literacki Marii Orzechowskiej

    Absolwentka Szkoły Podstawowej w Szczuczynie Maria Orzechowska zadebiutowała tomikiem wierszy pt. „Moje małe rozterki”. Każdy z nas zachowuje w pamięci swoje szkolne lata i pielęgnuje pamięć o tych, którzy pomogli nam się rozwinąć.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

Dzień kropki w SP Szczuczyn

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

62. Wszechnica Biebrzańska w dniach 9-10 grudnia 2017 r.

Szanowni Państwo,

    Biebrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w 62. Wszechnicy Biebrzańskiej, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2017 r. Tematem przewodnim spotkania będzie: „Przyroda i człowiek w zmieniającym się środowisku”.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Niećkowie

    Dnia 10.11.2017r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie zorganizowali kolejną akcję krwiodawstwa. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie. Siedemnaście osób oddało blisko osiem litrów krwi.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

„Tobie Polsko – Tobie Ojczyzno”

    „Tobie Polsko – Tobie Ojczyzno” pod takim hasłem odbył się konkurs pieśni patriotycznej „Szlakiem Niepodległej” zorganizowany po raz trzeci przez Bibliotekę-Centrum Kultury i Miejski Dom Kultury i Sportu w Szczuczynie pod patronatem Burmistrza Miasta z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W konkursie uczestniczyło 36 wykonawców.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "MOJE MIASTO SZCZUCZYN" W BCK W SZCZUCZYNIE

    W dniu 9.11.2017r. (czwartek) w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Moje miasto Szczuczyn” zorganizowanego z okazji 325 – lecia nadania praw miejskich dla Szczuczyna.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

ZADUSZKI LITERACKIE W BCK W SZCZUCZYNIE 2017

    Kontynuując zapoczątkowane rok temu zaduszkowe spotkania literackie, w dniu 4.11.2017r. (sobota) w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się „Zaduszki Literackie” pod hasłem „Spotkanie z młodymi poetami”. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli lokalni młodzi twórcy: Maria Orzechowska, Anna Okulewicz, Paweł Borusiewicz, z którymi rozmowy na temat ich twórczości, przemijania życia ludzkiego i planów na przyszłość przeprowadzili Andrzej Kosmowski i Józef Zenon Budziński.

więcej

Opublikowano: 2017-11-15

Podsumowanie IV kwesty "Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii"

    Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” informuje, że w czasie tegorocznej kwesty na naszym cmentarzu zebraliśmy łącznie 5926,22 zł.

    Wszystkim uczestnikom kwesty i darczyńcom serdecznie dziękujemy.

więcej

Opublikowano: 2017-10-31

OGŁOSZENIE O DNIU WOLNYM OD PRACY W URZĘDZIE MIEJSKIM W SZCZUCZYNIE

OGŁOSZENIE
O DNIU WOLNYM OD PRACY
W URZĘDZIE MIEJSKIM W SZCZUCZYNIE

    Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 14/17 Burmistrza Szczuczyna z dnia 20 marca 2017 r. ustalono dzień 2 listopada 2017 r. (czwartek) dniem wolnym od pracy za przypadający w dniu wolnym 11 listopada 2017 r. (sobota).

więcej

Opublikowano: 2017-10-31

Informacja o wyniku naboru na stanowisko ds. ochrony środowiska

    W wyniku przeprowadzonej procedury kwalifikacyjnej na wolne stanowisko ds. ochrony środowiska do zatrudnienia wyłoniono Panią Katarzynę Niebrzydowską.

więcej

Opublikowano: 2017-10-31

Informacja o nierozstrzygnięciu naboru na stanowisko ds. inwestycji, zamówień publicznych i pozyskiwania środków pozabudżetowych

    Informujemy, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wyżej wymienione stanowisko nie został wybrany żaden spośród ubiegających się o zatrudnienie kandydatów.

więcej

Opublikowano: 2017-10-31

Konkurs Recytatorski "Słowami Wandy Chotomskiej" w Szczuczynie

    W dniu 26.10.2017r. (czwartek) odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla klas I- III pod hasłem: „Słowami Wandy Chotomskiej” zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie w porozumieniu ze Szkołą Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie. W konkursie wzięli też udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej.

więcej

Opublikowano: 2017-10-23

Spektakl "Promieniowanie" w Szczuczynie

    W niedzielne popołudnie (22.10.2017r.) na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie odbył się spektakl Polsko-Kanadyjskiego Towarzystwa Muzycznego Salonu Poezji, Muzyki i Teatru im. Jerzego Pilitowskiego.

więcej

Opublikowano: 2017-10-20

Projekt BCK w Szczuczynie i Amnesty International

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie po raz pierwszy przystąpiła do projektu „Wszyscy Ludzie Rodzą się Wolni i Równi” realizowanym przez Amnesty International ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

więcej

Opublikowano: 2017-10-19

Wyróżnienie dla Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie

    Drodzy czytelnicy i użytkownicy, z przyjemnością informujemy, że podczas Konferencji Bibliotek Publicznych województwa podlaskiego „Ślady sławnych Polaków – jubilaci 2017 roku w bibliotekach”, która odbyła się 18 października 2017 r. (środa) w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej w Białymstoku rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze inicjatywy bibliotek województwa podlaskiego, akcentujące jubilatów 2017 roku. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zdobyła wyróżnienie w/w konkursie. To kolejny sukces naszej placówki.

więcej

Opublikowano: 2017-10-16

Wissa Szczuczyn liderem IV ligi

    Wissa Szczuczyn w 10 kolejce IV ligi pokonała na wyjeździe Dąb Dąbrowa Białostocka 3:2 przegrywając do przerwy 2:1. Po tym zwycięstwie Wissa Szczuczyn jest liderem IV ligi.

więcej

Opublikowano: 2017-10-13

Informacja Zespołu Koordynującego ds. Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok o wynikach przeprowadzonej weryfikacji złożonych projektów do realizacji

    Powołany Zespół Koordynujący ds. Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok w dniu 9 października 2017 r. zakończył prace związane z weryfikacją pod względem formalno–prawnym złożonych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Szczuczyn na 2018 rok. Zespół zdecydował o umieszczeniu na Karcie do głosowania 3 projektów „małych” (o wartości do 15 tys. złotych) i 3 projektów „dużych” (o wartości do 35 tys. złotych)

więcej

Opublikowano: 2017-10-09

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 6 października 2017 r. zorganizowano kolejną akcję krwiodawstwa. Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie. Dziewiętnaście osób oddało prawie 9 litrów krwi. W akcję włączyli się mieszkańcy miasta i okolic, zasłużeni dawcy i mile widziani debiutanci, którzy po raz pierwszy włączyli się do tej szlachetnej akcji. Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy.

więcej

Opublikowano: 2017-10-05

Nadanie sztandaru Kołu Łowieckiemu „PONOWA” w Szczuczynie

    Nadanie sztandaru Kołu Łowieckiemu „PONOWA” w Szczuczynie było głównym punktem uroczystości z okazji 70-lecia powstania koła. Jubileuszowe obchody rozpoczęły się w sobotę 23 września br. o godzinie 14.00 na skraju Lasu Ławskiego (od strony wsi Żebry) poświęceniem Krzyża i odsłonięciem tablicy pamiątkowej z tej okazji.

więcej

Opublikowano: 2017-10-05

Zapraszamy na Jesienne Targi do Szepietowa 2017

    Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Nadleśnictwo Rudka pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców gminy na Jesienne Targi Ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” i Targi Leśne „Las i My”, które odbędą się 7-8 października w Szepietowie.

więcej

Opublikowano: 2017-10-05

OSP w Szczuczynie otrzymało defibrylator

    Zarząd Województwa Podlaskiego udzielił Gminie Szczuczyn dotacji w wysokości 5 000 zł na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku, dotacja została przeznaczona na zakup defibrylatora – sprzętu niezwykle ważnego dla ratowania zdrowia i życia

więcej

Opublikowano: 2017-10-05

Ogłoszenie o Konsultacjach Społecznych trwających do 27 października 2017 roku

    Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do konsultacji nad projektem Programu współpracy Gminy Szczuczyn z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok, zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 1817 z późn. zm.).

więcej

Opublikowano: 2017-10-04

"Paczka Literacka" w BCK w Szczuczynie

    Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie (wraz z Filią w Niećkowie) przystąpiła do akcji "Paczka Literacka" organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Otrzymaliśmy dwa pakiety po 21 książek i 2 audiobooki. Serdecznie zapraszamy użytkowników i czytelników do sięgnięcia po ciekawe lektury! Pytaj bibliotekarzy o "Paczkę Literacką"!

więcej

Opublikowano: 2017-09-25

Informacja o inwestycjach zrealizowanych w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego

    Od kilku tygodni mieszkańcy Szczuczyna mogą dbać o formę fizyczną na siłowni plenerowej, która powstała na terenie Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – przy boisku „ORLIK”.

więcej

Opublikowano: 2017-09-22

IX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE

    W dniu 17.09.2017r. (niedziela) na terenie Stadionu Miejskiego w Szczuczynie odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP.

więcej

Opublikowano: 2017-09-20

DIAMENTOWE I ZLOTE GODY W SZCZUCZYNIE 2017

    Dnia 16.09.2017 r.(sobota) w Szczuczynie odbyła się uroczystość z okazji “Diamentowych i Złotych Godów”. Obchody jubileuszu rozpoczęła uroczysta Msza święta o godz. 12.00 odprawiona przez ks. proboszcza Jacka Majkowskiego w kościele pod wezwaniem Imienia NMP w Szczuczynie.

więcej

Ruszyła już II edycja Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok!!!!! (więcej informacji w zakładce: "Budżet Obywatelski", menu z lewej strony)

Opublikowano: 2017-09-20

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

    W dniu 15.09.2017r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej wzięły udział w 24. edycji akcji sprzątania świata pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Dla uczestników akcji przygotowano również quiz ekologiczny z nagrodami.

więcej

Opublikowano: 2017-09-15

Dożynki gminno – parafialne w Szczuczynie 2017

    Uroczystą Mszą Św. o godzinie 12.00 w parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie rozpoczęły się dożynki Gminy Szczuczyn. Mszę celebrował ks. biskup Tadeusz Bronakowski, który przybliżył wiernym postać nowego proboszcza parafii Szczuczyn i dziekana dekanatu szczuczyńskiego – ks. kan. Jacka Majkowskiego. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Szczuczyn.

więcej

Opublikowano: 2017-09-11

SZCZUCZYNIACY i KŁOSEK na Dożynkach Powiatowych w Rajgrodzie

    Zespół SZCZUCZYNIACY działa przy BCK w Szczuczynie (opiekunem zespołu jest główny instruktor BCK - Barbara Paszkowska, kierowniczką muzyczną zespołu jest Marianna Ostrowska).

    Zespół KŁOSEK działa w Zespole Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie. Opiekunem zespołu jest Ewa Hanc.

więcej

Opublikowano: 2017-09-08

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Niećkowie

    Dnia 08.09.2017r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Zespół Szkół w Niećkowie im. Bolesława Podedwornego zorganizowali kolejną akcję krwiodawstwa. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie. Dwadzieścia pięć osób oddało ponad 11 litrów krwi.

więcej

Opublikowano: 2017-09-07

Informacaja Biura Wsparcia Inwestycyjnego Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Białymstoku o szkoleniu

    Biuro Wsparcia Inwestycyjnego Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Białymstoku informuje, że w dniach 19-22.09.2017 r. odbędzie się szkolenie dotyczące warunków uzyskania pomocy finansowej na operacje typu "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" oraz na operacje "Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej" w ramach poddziałaniu "Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, którym celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof" objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

więcej

Opublikowano: 2017-09-07

Informacja Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku dotycząca wniosków o pomoc na wyrównanie ceny sprzedaży trzody chlewnej z terenów objętych ASF

    Uprzejmie informuję, że od 8 do 12 września 2017 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rolnicy mogą składać wnioski o pomoc na wyrównanie ceny sprzedaży trzody chlewnej z terenów objętych ASF. …

więcej

Opublikowano: 2017-08-28

Internetowa premiera filmu „WAKACJE W SZCZUCZYNIE” Filmowej_12!

    Tegoroczne wakacje w gminie Szczuczyn były wyjątkowe! Bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych nie pozwolił nikomu się nudzić. Najmłodsi korzystali z atrakcji i zajęć Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

    Filmowa_12 (działająca przy Centrum Kultury w Szczuczynie) od początku wakacji (a nawet wcześniej) rejestrowała każde wydarzenie, każdą imprezę, która miała miejsce w Szczuczynie i jego okolicach. A trzeba przyznać, że działo się w Szczuczynie! Oj działo! Setki zdjęć i dziesiątki minut nagrań – to efekt pracy grupy filmowej.

więcej

Opublikowano: 2017-08-22

Zakończenie wakacji 2017

    Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zakończyło 17.08.2017 projekt „Wakacje na sportowo”. Jednocześnie Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zakończyła zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży (w tym roku zajęcia wakacyjne prowadzone były też w świetlicach wiejskich w Bęćkowie, Bzurach, Dołęgach i Skajach).

więcej

Opublikowano: 2017-08-22

VII Turniej im. Emila Świderskiego

    W dniu 15.08.2017 r.(wtorek) rozegrany został VII Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego pod patronatem Burmistrza Szczuczyna na stadionie miejskim w Szczuczynie. Turniej otworzył kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie Janusz Marcinkiewicz. W turnieju uczestniczyły drużyny juniorów i oldboyów, które rozegrały mecze systemem każdy z każdym w poszczególnych kategoriach.

więcej

Opublikowano: 2017-08-11

Wyjazdowe wakacje z BCK

więcej

Opublikowano: 2017-08-04

Akcja krwiodawstwa

    Dnia 4 sierpnia 2017 r. (piątek) Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

    Dwanaście osób oddało blisko 5.5 l krwi. W akcję włączyli się mieszkańcy miasta i okolic. Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy.

więcej

Opublikowano: 2017-07-31

Informacja akcyza 2017

INFORMACJA

ROZLICZENIE ZWROTU PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO
W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO W TERMINACH:

- OD 1 sierpnia 2017 R. DO 31 sierpnia 2017 R.

– NALEŻY ZŁOŻYĆ ODPOWIEDNI WNIOSEK WRAZ
Z FAKTURAMI VAT Z OKRESU OD 1 lutego 2017 R. DO 31 lipca 2017 R.

więcej

Opublikowano: 2017-07-25

Nowy okres zasiłkowy 2017/2018 świadczenia wychowawczego tj. 500+, zasiłku rodzinnego i funduszu alimentacyjnego

UWAGA !!!!

     Wnioski na ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego tj. 500+, zasiłku rodzinnego i funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2017/2018 można składać:

od 1 sierpnia 2017r.
w Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczuczynie
w pokoju nr 5

więcej

Opublikowano: 2017-07-20

PODLASKA OKTAWA KULTUR

    Szczuczyn, 29.07.2017r. (sobota) godzina 18.00 scena przy ulicy Kościelnej [GOSCINIEC (Białoruś), CHUDESIYA (Bułgaria)].

więcej

Opublikowano: 2017-07-17

„Wakacje na sportowo” w Niećkowie

    Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” przeprowadziło w sobotę 15 lipca 2017r. drugą turę eliminacji rozgrywek w ramach projektu „Wakacje na sportowo”. Zawody odbyły się w Zespole Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie.

więcej

Opublikowano: 2017-07-17

Wakacyjna fotorelacja - BCK w Szczuczynie

    Fotorelacja (10.07.2017 - 14.07.2017): zajęcia na szczuczyńskim Orliku, wyjazd na kąpielisko "Knieja", wycieczka rowerowa do świetlicy wiejskiej w Skajach, wycieczka do Mamuciej Doliny, zajęcia terenowe w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-07-14

Biebrzańskie Sianokosy - 9 września 2017 r. w Szuszalewie (gmina Dąbrowa Białostocka)

    9 września 2017 r. w Biebrzańskim Parku Narodowym (BbPN) odbędą się XVI Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody Biebrzańskie Sianokosy. W tym roku odbędą się w Szuszalewie, w pobliżu kładki turystycznej przy drodze nr 673 (droga Dąbrowa Białostocka – Lipsk), powiat sokólski, gmina Dąbrowa Białostocka.

więcej

Opublikowano: 2017-07-12

"Kościoły na Kresach"

    W dniu wczorajszym (10.07.2017r.) w holu wystawienniczym Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie została otwarta wystawa „Kościoły na Kresach”. Wyeksponowane obrazy powstały podczas Międzynarodowego Pleneru Malarskiego zorganizowanego na Białorusi.

więcej

Opublikowano: 2017-07-12

WAKACJE W BCK W SZCZUCZYNIE 06 - 07.07.2017

    Fotorelacja: wyjazd do parku rozrywki "Olszynka", zajęcia animacyjne z Izabelą Gwiazdowską - prowadzącą Studio Działań Kreatywnych "Gwiazda".

więcej

Opublikowano: 2017-07-12

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 7 lipca 2017 r. (piątek) zorganizowano kolejną akcję krwiodawstwa. Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-07-12

WAKACJE W BCK W SZCZUCZYNIE 2017

    Fotorelacja (04.-05.07.2017r.): wizyta w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, wizyta w Grajewskiej Izbie Historycznej, wyjazd rowerowy do świetlicy wiejskiej w Bzurach.

więcej

Opublikowano: 2017-07-11

LETNIE KINO NADZIEI 2017

     W tym roku kinem plenerowym objęte jest 12 miejscowości. W każdej z nich gościć będziemy przez 2 dni. Wyświetlane będą filmy-Biała jak mleko, czerwona jak krew oraz Wyklęty. Wszystkie pokazy są bezpłatne!

    Zapraszamy serdecznie - na gości czekają leżaki, miła atmosfera i dobre kino! Startujemy zawsze o 21.00 :)

SZCZUCZYN, gm. Szczuczyn, woj. podlaskie, 9-10 sierpnia 2017 Plac 1000-lecia (Plac przed urzędem miasta)

więcej

Opublikowano: 2017-07-11

Bajkowe Spotkania Filmowe

    W okresie kwiecień – czerwiec 2017 roku w Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie odbywały się Bajkowe Spotkania Filmowe prowadzone przez starszego instruktora BCK Andrzeja Szabelskiego w których uczestniczyły przedszkolaki i dzieci ze szkoły podstawowej. W programie spotkań było oglądanie filmów animowanych dla dzieci.

więcej

Opublikowano: 2017-07-11

„Wakacje na sportowo”

    W sobotę 1 lipca 2017 r. odbyła się inauguracja projektu „Wakacje na sportowo” realizowanego przez Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” we współpracy z Urzędem Miejskim w Szczuczynie oraz jednostkami OSP z terenu miasta i gminy Szczuczyn.

więcej

Opublikowano: 2017-07-03

Palinocka

    Palinocka czyli tradycyjny festyn Świętojański odbył się w Szczuczynie w parku przy Muzeum Pożarnictwa. Przed publicznością zaprezentowały się wszystkie zespoły działające w BCK …

więcej

Opublikowano: 2017-06-30

Inwentaryzacja Urbanistyczna Szczuczyna

           Burmistrz Szczuczyna informuje, że w dniach 3 - 9. lipca 2017r. na terenie miasta Szczuczyn gościć będziemy grupę studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Studenci w ramach praktyki urbanistycznej mają za zadanie wykonanie inwentaryzacji urbanistycznej części naszego miasta: rejon ulic: Plac 1000-lecia, Kościelna, Łomżyńska, Kilińskiego i Sportowa. Aby wykonać swoje zadania będą pracować na naszych ulicach i placach a także zaglądać na Państwa podwórka i pytać o potrzebne im informacje dotyczące Państwa nieruchomości. Prosimy o wyrozumiałość i życzliwe potraktowanie naszych młodych gości.

więcej

Festiwal Kolorów w Szczuczynie 2017

Opublikowano: 2017-06-23

Premiera filmu "SZCZUCZYN OKIEM MŁODEGO FILMOWCA" w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie

    W dniu 21.06.2017r. (środa) w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyła się uroczysta premiera filmu pt.: „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, powstałego w ramach programu „Regionalnego Konkursu Grantowego Równać Szanse 2016” finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności, a zarządzanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

więcej

Opublikowano: 2017-06-23

V Szkolna Olimpiada Sportowa

    9 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbyła się IV Szkolna Olimpiada Sportowa dla uczniów klas I – III pod hasłem „Sport, zdrowie, przyjaźń”. W tym roku pogoda nas nie zawiodła, przez cały czas świeciło słońce. Celem spotkania była integracja dzieci, rodziców i nauczycieli. Drużyny składały się z rodziców i uczniów. Liczyła się szybkość, zręczność, siła oraz umiejętność współdziałania w zespole.

więcej

Opublikowano: 2017-06-23

11 PUCHARÓW W KARATE KYOKUSHIN

    W 10 czerwca 2017 r. odbył się w Białymstoku II MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN.

    W zawodach uczestniczyło 212 zawodników z 24 klubów krajowych oraz z Rosji, Białorusi i Mołdawii. Z klubu kierowanego przez Grzegorza Fabryckiego do którego należą zawodnicy z Prostek, Szczuczyna i Wąsosza startowało 13 zawodników.

więcej

Opublikowano: 2017-06-23

RODZINNY SPŁYW KAJAKOWY

    Dnia 30 czerwca 2017r. serdecznie zapraszamy młodzież, dzieci oraz całe rodziny Naszej parafii pw. Imienia NMP w Szczuczynie na jednodniowy spływ kajakowy rzeką Ełk. Kajaki i środki ratunkowe dla uczestników spływu oraz profesjonalną opiekę ratowników WOPR zapewnia firma z Ełku. W czasie spływu przewidziane jest również ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zapisy u ks. Artura tel. 511 901 308.

więcej

Opublikowano: 2017-06-19

Zaproszenie do składania propozycji projektów

Burmistrz Szczuczyna zaprasza wszystkich zainteresowanych a w szczególności mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje społeczne z wyznaczonych terenów zdegradowanych i do rewitalizacji w gminie Szczuczyn, do składania propozycji projektów które przyczynią się do poprawy warunków społecznych, gospodarczych oraz funkcjonalnych na następujący terenach zdegradowanych i do rewitalizacji:

Podobszar I – miasto Szczuczyn – do którego należy ul.: Falkowskiego, Kilińskiego, Łomżyńska, Plac 1000-lecia oraz teren tzw. „Starego Parku” przy ul. Senatorskiej i teren po byłym Państwowym Ośrodku Maszynowym na ul. Sienkiewicza.

Podobszar II - sołectwo Niećkowo.

więcej

Opublikowano: 2017-06-14

Pieniądze dla OSP

    24 maja br Burmistrz Szczuczyna – Artur Kuczyński w imieniu Gminy Szczuczyn podpisał umowę o udzieleniu pomocy finansowej na zakup sprzętu ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie. Z ramienia Zarządu Województwa Podlaskiego umowy podpisali: Pan Jerzy Leszczyński – Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Pan Stefan Krajewski – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

więcej

Opublikowano: 2017-06-12

„Noc Bibliotek. Czytanie porusza”

    3 czerwca 2017r. (sobota) w świetlicy wiejskiej w Skajach miała miejsce „Noc Bibliotek” zorganizowana przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie. Wydarzenie to odbywało się w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Czytanie porusza”.

więcej

Opublikowano: 2017-06-12

Gminny Dzień Dziecka

    2 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Program obejmował festiwal talentów muzycznych i tanecznych, prezentacje w ramach programu „TANMUZ”, zabawy rytmiczno-muzyczne, rozgrywki sportowe.

więcej

Opublikowano: 2017-06-05

NOWA STAWKA ZA ODPADY!!!

    Zgodnie z uchwałą nr 207/XXVII/16 Rady Miejskiej w Szczuczynie z dnia 20 grudnia 2016r., w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości tej opłaty, z dniem 1 kwietnia 2017r. dla gospodarstw domowych ustalono nową wysokość opłaty w kwocie:

    W przypadku, gdy odpady komunale są zbierane w sposób selektywny ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

  1. od jednoosobowych gospodarstw domowych w wysokości - 12 zł;
  2. od małych gospodarstw domowych (do 2 osób) w wysokości - 23 zł;
  3. od średnich gospodarstw domowych (od 3 do 5 osób) w wysokości - 38 zł;
  4. od dużych gospodarstw domowych (od 6 osób) w wysokości - 48 zł;

    W przypadku gdy odpady nie są zbierane w sposób selektywny:

  1. od jednoosobowych gospodarstw domowych w wysokości - 20 zł;
  2. od małych gospodarstw domowych (do 2 osób) w wysokości - 30 zł;
  3. od średnich gospodarstw domowych (od 3 do 5 osób) w wysokości - 50 zł;
  4. od dużych gospodarstw domowych (od 6 osób) w wysokości - 65 zł;

    Właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do złożenia nowej deklaracji i uiszcza opłatę za zagospodarowanie odpadami w nowej wysokości.

więcej

Opublikowano: 2017-06-02

W ZIELONEJ SZKOLE

    22 maja o godz. 8.15 uczniowie z klas Vb, VIa i VIc Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wyjechali na trzydniowy wypoczynek do Ośrodka Agroturystycznego „Olszynka”.

więcej

Opublikowano: 2017-06-02

WYJĄTKOWY KONCERT

    W sobotę 27 maja Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zaprosiła wszystkich zainteresowanych, a szczególnie Mamy na koncert z okazji przypadającego dzień wcześniej DNIA MATKI.

więcej

Opublikowano: 2017-06-02

Dzień Matki

    W poniedziałek 29 maja w kompleksie rekreacyjnym BCK w Szczuczynie odbył się Dzień Matki zorganizowany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-05-30

"Cała Polska Czyta Dzieciom"

    Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie wzorem lat ubiegłych przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

więcej

Opublikowano: 2017-05-29

SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI w Szkole Podstawowej w Szczuczynie

    W dniach 22.05.2017 r. – 26.05.2017 r. z inicjatywy pedagoga szkolnego przy aktywnym udziale Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli, zorganizowaliśmy tydzień profilaktyki. Zaprosiliśmy do szkoły specjalistów: przedstawicieli policji, straży pożarnej, ratownika medycznego, pielęgniarkę oraz psychologów. Pogadanki z uczniami prowadzili również nauczyciele. Celem zorganizowanych w tym tygodniu działań było zapobieganie przemocy rówieśniczej, uzależnieniom oraz promowanie, zdrowego i bezpiecznego stylu życia.

więcej

Opublikowano: 2017-05-29

Filmowa_12 – ciągle kręcimy!

    Od lutego 2017r. przy Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie działa grupa młodzieży Filmowa_12 realizująca projekt pt.: „Szczuczyn okiem młodego filmowca” w ramach programu „Równać Szanse 2016”. Grupa filmowa odwiedza z kamerą ludzi, rejestruje wydarzenia kulturalne w gminie Szczuczyn, pracuje w plenerze a także odwiedza reprezentacyjne szczuczyńskie budynki. W ostatnich dniach mijającego tygodnia uczestnicy projektu z wielkim zapałem oddali się pracy nad filmem o Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-05-23

BIEGI PAPIESKIE

    W dniu 18 maja 2017 roku Biblioteka-Centrum Kultury, Miejski Dom Kultury i Sportu, Urząd Miejski i Parafia Rzymsko-Katolicka w Szczuczynie po raz dziewiąty byli organizatorami Biegu Papieskiego dla uczczenia 96 rocznicy Urodzin Świętego Jana Pawła II przypadającej 18 maja. W biegu uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół w Szczuczynie, Niedźwiadnej, Kramarzewa, Niećkowa. W bieżącym roku odbył się po raz czwarty Otwarty Bieg Świętego Jana Pawła II o Puchar Proboszcza Parafii Szczuczyn.

więcej

Opublikowano: 2017-05-19

OBCHODY 135 ROCZNICY POWSTANIA OSP I DNIA STRAŻAKA W SZCZUCZYNIE

    W dniu 22 listopada 1882 r. z inicjatywy mieszkańców i na prośbę władz miejskich, którą poparł naczelnik powiatu szczuczyńskiego Dymitr Spirydonow, powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Szczuczynie. Organizacja ta miała na celu walkę z pożarami, które dotkliwie doświadczały miasto oraz prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej w duchu patriotycznym.

więcej

Opublikowano: 2017-05-19

Dzień Otwarty Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie po raz drugi przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów.

więcej

Opublikowano: 2017-05-15

Dzień Otwarty w BCK w Szczuczynie

    W dniu 10 maja 2017 roku odbył się „Dzień Otwarty” w Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie. Odwiedzający placówkę mieli możliwość zajrzeć do wszystkich pomieszczeń oraz uczestniczyli w lekcji bibliotecznej „Z przymrużeniem oka”.

więcej

Opublikowano: 2017-05-10

II OTWARTY TURNIEJ WARCABOWY O PUCHAR BURMISTRZA SZCZUCZYNA

    Z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zorganizowała „II Otwarty Turniej Warcabowy”. Turniej objął swoim patronatem burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński. Do zawodów, które odbyły się 09 maja 2017r. zgłosiło się 18 uczestników, których zgodnie z regulaminem podzielono na trzy kategorie: dzieci do lat 13, młodzież do lat 18, dorośli.

więcej

Opublikowano: 2017-05-09

Poznaj ptaki na Green Velo

więcej

Opublikowano: 2017-05-09

Happening z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki

    Z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna oraz Patrona Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie odbył się w dniu 08.05.2017r. happening zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury i Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

Wycieczka do Białegostoku

    23 marca 2017 r. uczniowie klas IIa i IIIc pojechali na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw odwiedzili ZOO. Najbardziej podobały się brązowe świnki wietnamskie. Dzieci mogły je karmić, ponieważ przy ogrodzeniu było pudełko z marchewkami i jabłuszkami.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

Wychowanie do wartości

    Dnia 25.04.2017r. klasy szóste uczestniczyły w warsztatach na temat: "Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości. Respektowanie norm społecznych" prowadzone przez p. Magdalenę Kakarenko – psychologa, trenera.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

Zapobieganie wadom postawy w prelekcji przeprowadzonej przez absolwentkę Szkoły Podstawowej w Szczuczynie

    28 lutego naszą szkołę odwiedziła była uczennica, pani Edyta Orłowska. Jest ona fizjoterapeutką. Podczas spotkania z uczniami pokazała i omówiła podstawowe skrzywienia kręgosłupa. Zwróciła uwagę na zapobieganie wadom układu kostnego.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

„Jaś i Małgosia uczą oszczędzania"

    13.03.2017 r. ucz. kl. III c Szkoły Podstawowej w Szczuczynie zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie teatralne „Jaś i Małgosia uczą oszczędzania". W oparciu o fabułę baśni młodzi aktorzy zachęcali wszystkich uczniów naszej szkoły do systematycznego oszczędzania.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

22 marca uczniowie klasy Ia pasowani na czytelników szkolnej biblioteki

    Przygoda z biblioteką dla uczniów klasy I rozpoczęła się już w październiku. Wiele osób korzystało z księgozbioru. Jednak to dzisiaj uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, „że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy”.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

Konkurs Wokalny

    W dniu 28.03.2017r. odbyło się kolejne spotkanie muzyczne prowadzone przez muzyków z Agencji Artystycznej „MAT” z Olsztyna. Celem comiesięcznych zajęć jest przybliżenie uczniom budowy i brzmienia instrumentów muzycznych oraz przekazanie wiedzy o muzyce.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

Wyniki konkursu plastycznego

    17 marca wręczono uczniom nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Przemoc w domu nie służy nikomu”. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom istnienia zjawiska przemocy, dostrzegania problemu w otoczeniu rówieśniczym, sytuacjach rodzinnych, sąsiedzkich, szkolnych, a także literaturze, telewizji oraz w grach multimedialnych.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w kl. IIIa

    W dniu 8 marca chłopcy przygotowali krótką inscenizację poświęconą koleżankom z klasy. Składały się na nią piękne życzenia i stosowne wierszyki. Następnie każdy z nich podarował niespodziankę. Prezenciki te wykonali w tajemnicy przed dziewczynkami.

    10 marca miłe podarki otrzymali również chłopcy. Dzieci były bardzo wesołe, zadowolone i uśmiechnięte, gdy na koniec pojawił się tort.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

Doświadczenia z powietrzem

    W dniach od 6 do 10 marca uczniowie kl. IIIa zdobywali wiedzę na temat środowiska, w którym żyją. Żeby lepiej je poznać, zajęcia oparte były na doświadczeniach i obserwacji. W trakcie zajęć dyskutowali i wyciągali odpowiednie wnioski.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

Degustacja koktajli mleczno-owocowych

    30 marca 2017r. w ramach programu "Owoce i warzywa w szkole” firma Sebex zorganizowała w naszej szkole pokaz kulinarny, podczas którego przedstawiciele firmy przygotowali koktajle z mleka, bananów i truskawek bez dodatku cukru.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

”Mój bezpieczny świat” to projekt edukacyjny, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie SP w Szczuczynie.

    Zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawicieli firmy UL International Polska Sp. z o. o. z Warszawy ( jednym z prowadzących był absolwent naszej szkoły – p. Przemysław Karwowski). Tematyka zajęć w poszczególnych klasach dotyczyła: cyberprzemocy, bezpieczeństwa w sieci i podróży, zapobiegania chorobom zakaźnym.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”

    W marcu 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego Ob przystąpiły do realizacji Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” ogłoszonego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Program ma charakter profilaktyczny, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym jak też wychowawców, rodziców i opiekunów.

więcej

Opublikowano: 2017-05-08

„Jeden z dziesięciu”

    9.03.2017 r. w Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbył się konkurs z wiedzy bankowej. Wzięli w nim udział uczniowie z klas VI. Konkurs przebiegał na zasadach zbliżonych do telewizyjnego turnieju „Jeden z dziesięciu”.

więcej

Opublikowano: 2017-05-05

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 5.05.2017r. (piątek) Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie. Czternaście osób oddały ponad 6 litrów krwi. Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy.

więcej

Opublikowano: 2017-05-05

Dyskusyjny Wieczór Filmowy Filmowej_12 w BCK w Szczuczynie

    W ramach programu „RKG Równać Szanse 2016” w BCK w Szczuczynie realizowany jest projekt „Szczuczyn okiem młodego filmowca”. Uczestnikami tego przedsięwzięcia jest młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu gminy Szczuczyn.

więcej

Opublikowano: 2017-05-05

Wizyta 10 Pułku Ułanów Litewskich w Szczuczynie

    Stowarzyszenie Sportowo – Jeździeckie im. 10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie, Gminny Ośrodek Kultury w Grabowie i Zespół Szkół w Niećkowie byli organizatorami VI Rajdu Szlakiem 10 Pułku Ułanów Litewskich pod hasłem „Ku Chwale Kawalerii” w dniach 1-3 maja. Trasa rajdu przebiega przez część szlaku bojowego 10 Pułku Ułanów Litewskich w kampanii wrześniowej 1939 roku.

więcej

Opublikowano: 2017-05-05

„Niech się święci 1 Maja"

    W Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach kampanii „Szczuczyn poznaj to miasto „ kontynuując cykl spotkań z historią „Naszej Małej Ojczyzny” odbyło się w dniu 29 kwietnia 2017 roku spotkanie ph.” POZNAJ TO MIASTO. NIECH SIĘ ŚWIĘCI 1 MAJA”. Anna Wojsław pracownik BCK wygłosiła krótki referat połączony z pokazem slajdów o historii 1 Maja i jego obchodach w naszym mieście - Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-05-05

„ZBRODNIA W BIBLIOTECE”

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zorganizowała happening pt. „Zbrodnia w bibliotece”. 25 kwietnia 2017 roku odwiedziły nas dwie grupy uczniów (wraz z opiekunkami: Hanną Mroczkowską i Krystyną Niedźwiecką) z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie. Młodzież w pierwszej części spotkania uczestniczyła w wykładzie, który poprowadzili Grażyna Rodzeń – pracownik cywilny zespołu profilaktyki oraz asp. szt. Mariusz Masłowski – technik kryminalistyki Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

więcej

Opublikowano: 2017-04-27

Akcja „ŻONKILE” w BCK - upamiętnienie 74. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

    Z okazji 74. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wraz z Publicznym Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie wzięły udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, organizowanej już po raz piątej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

więcej

Opublikowano: 2017-04-27

XXXVII KONKURS RECYTATORSKI O NAGRODĘ MISIA-WIERSZOWNISIA

    W dniu 24 kwietnia 2017 r. odbył się zorganizowany przez Bibibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie w sali Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie XXXVII KONKURS RECYTATORSKI O NAGRODĘ MISIA-WIERSZOWNISIA.

więcej

Opublikowano: 2017-04-27

OTWARCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO W SZCZUCZYNIE

    W niedzielę 24 kwietnia aura nie sprzyjała uczestnikom II Otwarcia Sezonu Motocyklowego w Szczuczynie. Deszcz, grad i śnieg nie przeszkodził jednak największym fanom dwu-, trój- i czterokołowców w dotarciu na miejsce.

więcej

Opublikowano: 2017-04-20

II Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Szczuczynie

Pamiętacie prawie 200 motocykli na I Otwarciu Sezonu Motocyklowego w Szczuczynie w ubiegłym roku? Niepowtarzalna atmosfera, piękne maszyny i klimat..., który ma szansę powrócić już w tym roku!

Serdecznie zapraszamy na II Otwarcie Sezonu Motocyklowego do Szczuczyna już 23 kwietnia. Zaczynamy o 12.00 zbiórką na ul. Kościelnej. Oficjalnie otwarcie zlotu nastąpi o godzinie 12.30. Natomiast punktualnie o 13.00 w szczuczyńskiej świątyni rozpocznie się specjalna Msza Święta w intencji motocyklistów i bezpiecznego sezonu.

więcej

Opublikowano: 2017-04-13

Pocztówka Wielkanocna

    W dniu 10 kwietnia 2017 roku został podsumowany organizowany przez Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie konkurs plastyczny na pocztówkę Wielkanocną. Na konkurs wpłynęło 112 prac ze szkół z Niedźwiadnej, Grajewa i Szczuczyna.

więcej

Opublikowano: 2017-04-13

Filmowa_12 – z kamerą wśród ludzi…

    Od początku lutego br. przy Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie realizujemy projekt „Szczuczyn okiem młodego filmowca” w ramach programu „Równać Szanse 2016”. W ciągu minionych tygodni , w porozumieniu z filmowcem Zbigniewem Mroczkowskim (wspiera i nadzoruje nasze prace) ustaliliśmy harmonogram działań dotyczących przyszłego filmu.

więcej

Opublikowano: 2017-04-13

Warsztaty w BCK w Szczuczynie

    W dniu 10.04.2017r. w Bibliotece – Centrum Kultury odbyło się spotkanie z młodzieżą z Publicznego Gimnazjum im. St. A. Szczuki – uczestnikami „Kółka dziennikarskiego” prowadzonego przez Izabelę Budzińską, której pomagała w opiece nad młodzieżą Beata Baranowska.

więcej

Opublikowano: 2017-04-13

Harry Potter i magiczna biblioteka

    W dniach 3 – 10 kwietnia w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbywały się zajęcia dla dzieci pt. „Harry Potter i magiczna biblioteka”. Zorganizowaliśmy je z okazji 17-tej rocznicy wydania w Polsce pierwszej książki o przygodach młodego czarodzieja oraz zbliżającej się 20-tej rocznicy na świecie.

więcej

Opublikowano: 2017-04-13

Spotkanie z Krystyną Rosłoniewską

   Dnia 8.04.2017r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się spotkanie z panią Krystyną Rosłoniewską pt.: „Mały znaczek znaczy wiele” z cyklu „Ludzie z pasją”. Nasz gość przybliżył zebranym tajniki filatelistyki. Pani Krystyna omówiła historię znaczka w Polsce i na świecie, opowiedziała wiele anegdot i ciekawostek dotyczących znaczków pocztowych.

więcej

Opublikowano: 2017-04-13

DROGA KRZYŻOWA W SZCZUCZYNIE

    W „Niedzielę Palmową” ulicami Szczuczyna przeszła Droga Krzyżowa zorganizowana przez Parafię pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny i Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-04-11

Prośba o wsparcie Społecznego Komitetu Fundatorów Sztandaru I. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Władysława Liniarskiego ps. "Mścisław"

    Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie inicjatywy ufundowania sztandaru 1. Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. Władysława Liniarskiego ps. "Mścisław".

więcej

Obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej z 5 kwietnia 2017 roku o wynikach głosowania i wynikach wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szczuczynie zarządzonych na dzień 5 kwietnia 2017 roku

Opublikowano: 2017-04-10

Akcja krwiodawstwa w Niećkowie

    Dnia 7.04.2017r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Zespół Szkół w Niećkowie im. B. Podedwornego zorganizowali kolejną akcję krwiodawstwa. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie. Dwadzieścia trzy osoby oddały ponad 10 litrów krwi.

więcej

Opublikowano: 2017-04-04

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

    2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w celu promowania literatury pięknej i grafiki dla młodego czytelnika. 2 kwietnia to również dzień urodzin Hansa Christiana Andersena - autora baśni znanych dzieciom na całym świecie.

więcej

Opublikowano: 2017-03-24

Lekcja historii – „Katyń”

    W dniu 24 marca 2017 r. w Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się spotkanie z historią w której udział wzięła młodzież Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki oraz Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-03-24

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

    W dniu 21 marca 2017 w Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

więcej

Opublikowano: 2017-03-21

Poznaj to miasto

    „Szczuczyn poznaj to miasto – rozwój kultury fizycznej w minionym stuleciu” pod takim hasłem odbyło się w dniu 18 marca 2017 roku kolejne spotkanie z cyklu spotkań z historią „Naszej Małej Ojczyzny” zorganizowane przez Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-03-17

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

    W dniu 10 marca 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szczuczynie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Szczuczyna zorganizowane przez Bibliotekę-Centrum Kultury. W zawodach wzięło udział 39 zawodników w 3 kategoriach wiekowych w których zwycięzcami zostali:

więcej

Opublikowano: 2017-03-15

Ogłoszenie

O G Ł O S Z E N I E

o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do komisji konkursowej opiniującej oferty składane w otwartym konkursie ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Szczuczyn w zakresie promocji kultury fizycznej i sportu.

więcej

Opublikowano: 2017-03-14

„Projektowa Noc” Filmowej_12

    11.03.2017r. w BCK w Szczuczynie odbyło się kolejne spotkanie młodzieży biorącej udział w projekcie „Szczuczyn okiem młodego filmowca” w ramach programu „Równać Szanse 2016”. Młodzi filmowcy wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Izabelę Gwiazdowską (prowadzącą Studio Działań Kreatywnych „Gwiazda”), które miały na celu pogłębić kreatywne myślenie i wzajemną współpracę uczestników projektu.

więcej

Opublikowano: 2017-03-14

Kobiety z Wenus, Mężczyźni z Marsa

Kobiety z Wenus, Mężczyźni z Marsa

pod takim hasłem 9 marca 2017 roku odbyło się spotkanie poetyckie zorganizowane z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn przez Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie. Liczne grono przybyłych kobiet i mężczyzn przywitał Dyrektor BCK Janusz Siemion składając życzenia.

więcej

Opublikowano: 2017-03-07

Akcja „Pluszaki – Śmieciaki”

Akcja „Pluszaki-Śmieciaki” polega na selektywnej zbiórce surowców wtórnych w postaci: makulatury, plastiku, szkła oraz metalu, za które będą przyznawane punkty w postaci naklejek. Określona liczba punktów-naklejek uprawnia uczestnika konkursu do odbioru nagrody w postaci „Pluszaka–Śmieciaka”. Do zbierania naklejek uczestnicy konkursu otrzymają specjalną kartę, gdzie będą wklejać zdobyte naklejki (karty będą dostępne w Urzędzie Miejskim i w WPK). …

więcej

Opublikowano: 2017-03-07

Zapusty w Radziłowie

    W piękny, słoneczny ostatni dzień karnawału na rynku po raz siedemnasty odbyły się Radziłowskie Zapusty, które są tradycją kontynuowaną przez kilkanaście pokoleń Radziłowian.

więcej

Opublikowano: 2017-03-06

Spotkanie z Renatą Markiewicz

    W sobotę 4 marca 2017 r. w sali edukacyjnej szczuczyńskiego Centrum Kultury przy ulicy Łomżyńskiej 11 odbyło się spotkanie z Renatą Markiewicz, pochodzącą z Nowej Rudy na Dolnym Śląsku absolwentką germanistyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

więcej

Opublikowano: 2017-03-03

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 3 marca 2017 r. (piątek) zorganizowano kolejną akcję krwiodawstwa. Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie. Jedenaście osób oddało blisko 5 litrów krwi. W akcję włączyli się mieszkańcy miasta i okolic. Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy.

więcej

Opublikowano: 2017-03-03

Stanowisko Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego w sprawie planowanych zmian w ordynacji wyborczej zmierzających do zniszczenia polskiej samorządności

    Z największym niepokojem odnotowujemy niesłuszną, bezprzedmiotową coraz bardziej rosnącą falę niechęci w stosunku do osób piastujących obecnie stanowiska organów wykonawczych gmin. W związku z zapowiadanymi zmianami w ordynacji wyborczej do samorządów z ust wielu polityków, a nawet przedstawicieli Rządu kierowane są pod naszym adresem obraźliwe słowa, które nie służą wzmocnieniu roli i pozycji samorządów oraz partnerstwa między jego jednostkami, a administracją rządową. Gminna reforma samorządowa jest powszechnie uważana za jeden z najbardziej udanych obszarów polskiej transformacji ustrojowej, a samorządy ze swoimi liderami cieszą się największym zaufaniem spośród wszystkich instytucji państwa. Niezgodnym z Konstytucją jest pozbawianie bez wyroku sądu biernego prawa wyborczego. …

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    1 marca w Szczuczynie obchodzony był Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dla upamiętnienia w kościele p.w. Imienia NMP została odprawiona uroczysta msza święta celebrowana przez ks. Roberta Mieczkowskiego, w której wzięły udział służby mundurowe z terenu miasta i gminy Szczuczyn: OSP, Piłsudczycy, harcerze, zuchy oraz młodzież i dorośli.

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Żołnierze wyklęci

    W dniu 27 lutego br. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych została otwarta wystawa poświęcona żołnierzowi AK i Win porucznikowi Zbigniewowi Rećko.

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Filmowa_12 i Zbigniew Mroczkowski – warsztaty filmowe w BCK w Szczuczynie

    25.02.2017r. (sobota) w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się warsztaty filmowe, które poprowadził Zbigniew Mroczkowski (doskonalił swój warsztat pracy w Warszawskiej Szkole Filmowej).

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Pierwsze efekty kolejnej kwesty

    W czasie III kwesty z cyklu "Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii" zbieraliśmy środki na odrestaurowanie bardzo mocno zniszczonego nagrobka Fryderyka Fiedera z 1909r.

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    W dniu 21 lutego br. z inicjatywy Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie i Biblioteki–Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Otwarty Turniej Szachowy w Szczuczynie

    BCK Miejski Dom Kultury i Sportu w Szczuczynie w dniu 17 lutego br. był organizatorem Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Szczuczyna.

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Spotkanie autorskie z Józefem Zenonem Budzińskim

    W dniu 18.02.2017r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach cyklu „Spotkań z poezją” odbyło się spotkanie autorskie z Panem Józefem Zenonem Budzińskim – poetą, eseistą, autorem wielu tomików poetyckich.

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Filmowa_12 w Szczuczynie

    Jak informowaliśmy wcześniej, szczuczyńskie Centrum Kultury, jako jedna z ośmiu instytucji z województwa podlaskiego, otrzymało bezzwrotną dotację w wysokości 8500 zł na realizację swojego pomysłu - przedsięwzięcia filmowego pt.: „Szczuczyn okiem młodego filmowca”.

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Żywa lekcja historii – Polska pierwszych Piastów

    Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez Jacentego Ordowskiego z Bractwa Rycerskiego Zamku Golub Dobrzyń.

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Kanapy w SP Szczuczyn

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

„Góra Grosza”

    Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczuczynie brali udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Degustacja soków

    5.01.2017r. dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Szczuczynie po raz drugi uczestniczyły w degustacji soków ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw.

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Bezpieczne ferie

    W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, każdego roku przed feriami organizujemy pogadanki na temat rozsądnego korzystania z uroków zimy. W tym tygodniu gościliśmy przedstawicieli Wydziału Prewencji KPP w Grajewie – p. Grażynę Rodzeń oraz kom. Joannę Kiluk.

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał

    Szkoła Podstawowa w Szczuczynie dba o środowisko. "Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał"

więcej

Opublikowano: 2017-03-02

KSIĄŻKA NA WALENTYNKI

więcej

Opublikowano: 2017-02-24

Sukces Emilki i Natalki

    Emilia Nagel i Natalia Kozikowska reprezentowały Szczuczyn w VII Regionalnym Konkursie Piosenki Walentynkowej „Miłość niejedno ma imię” w Goniądzu w dniu 11 lutego b.r. Dziewczęta śpiewają w zespole „Mali Szczuczyniacy” pod kierunkiem starszego instruktora Andrzeja Szabelskiego w BCK – Miejski Dom Kultury i Sportu w Szczuczynie. Natalia Kozikowska zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI zaś Emilia Nagel otrzymała wyróżnienie w kategorii gimnazjum.

więcej

Opublikowano: 2017-02-24

I Seminarium Karate Kyokushin

    Dnia 10 lutego 2017 r. w Miejskim Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie odbyło się I Seminarium Karate Kyokushin. Zawodnicy szkolili się pod okiem doświadczonego instruktora Grzegorza Fabryckiego.

więcej

Opublikowano: 2017-02-08

Pożegnanie ferii!

    W ostatnią sobotę ferii zimowych (04.02.2017r.) w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie uczestnicy zimowiska, dzięki staraniom pani Barbary Paszkowskiej, obejrzeli spektakl „Dwie Dorotki” teatru KRAK – ART z Krakowa.

więcej

Opublikowano: 2017-02-08

Feryjne wyjazdy

    Środowe i czwartkowe przedpołudnia dzieci uczęszczające na Ferie 2017 organizowane przez B-CK w Szczuczynie spędziły na wyjazdach.

więcej

Opublikowano: 2017-02-06

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 03 lutego 2017 r. (piątek) zorganizowano kolejną akcję krwiodawstwa. Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-02-06

Sporty walki

    Pod tym hasłem odbywały się zajęcia dla dzieci w B-CK w Szczuczynie we wtorek 31 stycznia. Zajęcia prowadził instruktor Hungry Fight Kick Boxing Maciej Krawcewicz. Dzieci licznie uczestniczyły w zajęciach podczas których przedstawiano sport jako sposób na spędzanie czasu wolnego, rozwój fizyczny w różnym wieku.

więcej

Opublikowano: 2017-02-06

Zajęcia plastyczne w BCK w Szczuczynie

    1.02.2017r. (środa) w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci. Przy wykorzystaniu specjalistycznych farb i flamastrów malowano gipsowe aniołki, podstawki do świeczek, breloki wykonane przez państwa Marię i Andrzeja Skrodzkich.

więcej

Opublikowano: 2017-02-06

Zajęcia rekreacyjno-zręcznościowe

    Czwartkowe zajęcia (2017.01.26) zorganizowane przez B-CK Miejski Dom Kultury i Sportu w Szczuczynie rozpoczęły się od rozgrywek w tenisa stołowego, szachy, warcaby, bierki. Następnie dzieci wykonywały maski karnawałowe.

więcej

Opublikowano: 2017-02-03

OGŁOSZENIE

    Burmistrz Szczuczyna unieważnia OTWARTY KONKURS OFERT na realizację zadania publicznego z zakresu promocji kultury fizycznej i sportu z dnia 25 stycznia 2017 roku bez podania przyczyny.

więcej

Opublikowano: 2017-02-02

Budżet Obywatelski - KOMUNIKAT !

    Informuję, iż w dniu 6 lutego 2017 r. (poniedziałek) w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie przy ul. Łomżyńskiej 11, odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych złożeniem swoich propozycji do Budżetu Obywatelskiego Szczuczyna. Początek spotkania o godz. 17.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

więcej

Opublikowano: 2017-02-01

Lizaki na patyku

    Po raz pierwszy w Miejskim Domu Kultury i Sportu odbył się pokaz „Manufaktury słodyczy” własnoręcznego wykonywania lizaków.

więcej

Opublikowano: 2017-02-01

Zbiórka elektrośmieci

    Dnia 31 stycznia 2017 roku odbyła się kolejna trzecia zbiórka zużytych urządzeń elektronicznych i elektrycznych w naszym regionie, którą zorganizowali Parafia pw. Imienia NMP w Szczuczynie, Urząd Miejski, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”.

więcej

Opublikowano: 2017-02-01

Wizyta w Grajewie

    W piątkowe przedpołudnie dzieci uczęszczające na zajęcia feryjne organizowane przez B-CK w Szczuczynie brały udział w wyjeździe na lodowisko MOSiR w Grajewie.

więcej

Opublikowano: 2017-01-30

Spotkanie z autorką książek Panią Józefą Drozdowską

    Dnia 28.01.2017r. (sobota) w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży - panią Józefą Drozdowską z Augustowa, której twórczość wielokrotnie nagradzano, m.in. nagrodą Stowarzyszenia Literackiego w Suwałkach za książkę dla dzieci "Rozmowy z Izabelką", Złotą Buławą Hetmańską za cykl wierszy "Mieszkającym nad Biebrzą", Nagrodą Literacką "Białostocki Gryf 2005".

więcej

Opublikowano: 2017-01-27

Informacja akcyza 2017

INFORMACJA

ROZLICZENIE ZWROTU PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO W TERMINACH:

- OD 1 LUTEGO 2017 R. DO 28 LUTEGO 2017 R.

NALEŻY ZŁOŻYĆ ODPOWIEDNI WNIOSEK – WRAZ Z FAKTURAMI VAT Z OKRESU OD 1 SIERPNIA 2016 R. DO 31 STYCZNIA 2017 R.

więcej

Opublikowano: 2017-01-27

Wycieczka do Ełku

    W środę 25 stycznia dzieci biorący udział w zajęciach feryjnych organizowanych przez B-CK w Szczuczynie uczestniczyły w wycieczce do Ełku.

więcej

Opublikowano: 2017-01-26

Nowe meble w szczuczyńskiej bibliotece

    Jesienią 2016r. instytucja pod starą nazwą Biblioteka Miejska w Szczuczynie złożyła wniosek do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016 – 2020” na dofinansowanie zadania pod tytułem „Wyposażenie nowo wybudowanej siedziby biblioteki w celu rozszerzenia jej oferty i zwiększenia atrakcyjności świadczonych usług”. Ten wieloletni, ministerialny program prowadzi „Instytut Książki”.

więcej

Opublikowano: 2017-01-25

II DZIEŃ FERII 2017 W SZCZUCZYNIE

    W ramach zajęć organizowanych przez B-CK w Szczuczynie w drugim dniu ferii dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych pod kierunkiem Eweliny Modzelewskiej i Moniki Czaplickiej. Wykonywano zaproszenia metodą papieroplastyki i maski karnawałowe.

więcej

Opublikowano: 2017-01-25

Kolejna dotacja dla Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie!

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie już po raz czwarty z rzędu otrzymała dofinansowanie w wysokości 8500 zł z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2016” na realizację nowatorskiego projektu „Szczuczyn – okiem młodego filmowca”.

więcej

Opublikowano: 2017-01-25

FERIE 2017 W SZCZUCZYNIE

    Rozpoczęły się zajęcia dla dzieci organizowane przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie. Uroczystego otwarcia zajęć dokonał Dyrektor - Janusz Siemion wraz z kierownikiem – Januszem Marcinkiewiczem. Dzieci miały spotkanie z przedstawicielami policji komisarz Joanną Kiluk z KPP w Grajewie i Grażyną Rodzeń oraz Grażyną Ostrowską z Państwowej Inspekcji Pracy w Suwałkach.

więcej

Opublikowano: 2017-01-25

Spotkanie z historią „Naszej Małej Ojczyzny” pt.: „Poznaj to miasto – wyzwolenie Szczuczyna”

    W rocznicę wyzwolenia Szczuczyna 23.01.2017r. (poniedziałek) odbyło się w sali edukacyjnej Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie spotkanie z historią „Naszej Małej Ojczyzny” pt.:„Poznaj to miasto – wyzwolenie Szczuczyna”.

więcej

Opublikowano: 2017-01-25

Konkurs plastyczny „Laurka dla babci i dziadka”

    Dnia 20.01.2017 (piątek) roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt.: „Laurka dla babci i dziadka”. Udział w konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Szczuczyn tj. Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej i Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2017-01-23

Burmistrz Szczuczyna zawiadamia o konsultacjach społecznych projektu uchwały Rady Miejskiej w Szczuczynie w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji

    Zakres konsultacji społecznych obejmuje określenie zasad dotyczących wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.

    Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w terminie od dnia 31.01.2017 r. do dnia 02.03.2017 r. w następujących formach:

  1. Zbieranie uwag i wniosków w formie papierowej oraz elektronicznej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego. …
  2. Zbieranie uwag ustnych do protokołu w budynku Urzędu Miejskiego w Szczuczynie w punkcie ds. rewitalizacji.

więcej

Opublikowano: 2017-01-19

Spotkanie z poezją

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie kontynuując cykl „Spotkania z poezją” zorganizowała w sobotę 14 stycznia 2017 r. pierwsze w tym roku spotkanie. Tym razem zaprosiliśmy do zaprezentowania swej twórczości młodą poetkę, naszą rodaczkę wywodzącą się w Niedźwiadnej Annę Okulewicz, która zdobyła w 2015 r. wyróżnienie w listopadowym konkursie poetyckie „Strachy są wszędzie” zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

więcej

Opublikowano: 2017-01-19

Gody – podsumowane

    W Miejskim Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie odbył się po raz piętnasty Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „Gody 2017”. Współorganizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Szczuczynie i Starostwo Powiatowe w Grajewie.

więcej

Opublikowano: 2017-01-17

Spotkanie Zespołu Koordynującego ds. Budżetu Obywatelskiego

    Burmistrz Szczuczyna informuje o spotkaniu Zespołu Koordynującego ds. Budżetu Obywatelskiego w dniu 18 stycznia 2017 roku (środa) o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Nr 23 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, plac 1000-lecia 23.

więcej

Opublikowano: 2017-01-12

Wieczór Trzech Króli

    6 stycznia Trzej Królowie mieli przybyć konno z Niećkowa i Grabowa, niestety mróz pokrzyżował plany. Niezrażeni pracownicy szczuczyńskiej kultury w porozumieniu z księdzem proboszczem zorganizowali wspólne śpiewanie kolęd w szczuczyńskim kościele. Wystąpiły zespoły: „Mali Szczuczyniacy” oraz połączone „Szczuczyniacy” i „Medis”. Wszyscy zgromadzeni w kościele otrzymali korony wykonane przez dzieci z koła plastycznego.

więcej

Opublikowano: 2017-01-12

Spotkanie uczestników warsztatów komputerowych "Pierwszy krok w cyfrowy świat" z panem asp. szt. Jarosławem Zielińskim

    10.01.2017r.(wtorek) w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się spotkanie uczestników warsztatów komputerowych „Pierwszy krok w cyfrowy świat” z panem asp. szt. Jarosławem Zielińskim – dzielnicowym z Posterunku Policji w Szczuczynie. Tematem spotkania była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce.

więcej

Opublikowano: 2017-01-11

Obszary do rewitalizacji w Gminie Szczuczyn - wyraź swoje zdanie!

Szanowni Państwo,

    w związku z przystąpieniem do opracowywania Programu Rewitalizacji Gminy Szczuczyn pragniemy poznać Państwa opinię na temat terenów w naszej gminie, które Waszym zdaniem powinny zostać poddane rewitalizacji. Prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety. Dane uzyskane dzięki Państwa informacjom umożliwią nam opracowanie rzetelnego programu i pozwolą na podjęcie niezbędnych działań, polegających m.in. na pozyskaniu funduszy zewnętrznych na realizację wielu projektów służących polepszeniu warunków życia mieszkańców naszej Gminy. Ankieta jest anonimowa, a uzyskane z niej wyniki posłużą jedynie do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Szczuczyn.

więcej

Opublikowano: 2017-01-11

Zakończono nabór na przydomowe oczyszczalnie

    Informujemy, iż zakończyliśmy nabór ankiet dotyczących budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w gospodarstwach domowych od osób wyrażających chęć uczestnictwa w projekcie. Ostatecznie do Urzędu Miejskiego w Szczuczynie wpłynęło 91 ankiet, w tym 6 szt. na budowę dużych oczyszczalni, 73 szt. średnich oczyszczalni oraz 12 szt. małych oczyszczalni. Obecnie pracownicy Referatu Rozwoju i Inwestycji kompletują wniosek o dofinansowanie projektu, który najpóźniej w dniu 31 stycznia 2017r. zostanie złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

więcej

Opublikowano: 2017-01-09

Rewitalizacja

    Szanowni Państwo,
w dniu 7 grudnia 2016 r. Gmina Szczuczyn otrzymała dofinansowanie na realizację projektu mającego na celu opracowanie Programu Rewitalizacji Gminy Szczuczyn.

    Program Rewitalizacji to niezwykle ważny dokument, gdyż z jednej strony jest próbą diagnozy problemów, z którymi spotykamy się na obszarze Gminy Szczuczyn, z drugiej zaś pozwoli nam sięgnąć po zewnętrzne środki na ich rozwiązanie.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe