Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-11-15

ZADUSZKI LITERACKIE W BCK W SZCZUCZYNIE 2017

    Kontynuując zapoczątkowane rok temu zaduszkowe spotkania literackie, w dniu 4.11.2017r. (sobota) w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się „Zaduszki Literackie” pod hasłem „Spotkanie z młodymi poetami”. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli lokalni młodzi twórcy: Maria Orzechowska, Anna Okulewicz, Paweł Borusiewicz, z którymi rozmowy na temat ich twórczości, przemijania życia ludzkiego i planów na przyszłość przeprowadzili Andrzej Kosmowski i Józef Zenon Budziński.

    Wieczór uatrakcyjniła grupa poetycka „Poszukiwacze słów” przygotowana przez Józefa Zenona Budzińskiego (grupa poetycka działa w szczuczyńskiej bibliotece od 4 lat. Warsztaty poetyckie współprowadziła poetka Anna Jachimska). Jakub Żebrowski, Hubert Niebrzydowski i Julia Szumska czytali autorskie wiersze, które mówiły o śmierci, przemijaniu, nadziei. Oprawę muzyczną wieczoru zapewnił Andrzej Szabelski – starszy instruktor BCK, który przygotował dzieci z zespołu „Mali Szczuczyniacy”: Mateusza Wojsława, Natalię Kozikowską i Julitę Żebrowską.

    Zaduszki Literackie, wprowadziły zebranych w nastrój refleksji, zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu. Takie chwile pomagają "zatrzymać się" na chwilę w natłoku codziennych obowiązków i zastanowić się nad sensem istnienia.

Andrzej Kosmowski
Zdjęcia: Joanna Siemion

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1653

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe