Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-11-24

Z wizytą u Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego

    Dnia 23.11.2017r. Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wraz z Anną Romaniuk (Urząd Miejski), Waldemarem Filipkowskim (Urząd Miejski) i Januszem Siemionem (BCK w Szczuczynie) wspólnie z goszczącymi w gminie Szczuczyn delegacjami z białoruskiego Szczuczyna i ukraińskiego Kowla spotkali się z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Pan Marszałek z wielkim zainteresowaniem wysłuchał planów związanych z projektem „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska - Białoruś – Ukraina” w ramach, którego każde z trzech miast realizować będzie różne inwestycje. Wszystkim uczestnikom spotkania życzył powodzenia w realizacji poszczególnych projektów.

    Tego samego dnia członkowie zagranicznych samorządowych delegacji wraz z przedstawicielami gminy Szczuczyn odwiedzili Operę i Filharmonię Podlaską. Panie Iwona Pietrzyk i Ilona Karpiuk z Działu Promocji, Obsługi Widzów i Marketingu białostockiej opery opowiedzieli o działalności tejże instytucji, oprowadzili wszystkich po budynku ukazując nowinki techniczne i kulisy pracy w operze.

    Miłą niespodzianką okazała się wizyta na Stadionie Miejskim w Białymstoku (ul. Słoneczna). Prezes Adam Popławski powitał wszystkich odwiedzających i oprowadził po stadionie prezentując jego możliwości i technologie, które stawiają ten obiekt na bardzo wysokim poziomie.

    Myślę, że wizyta w Białymstoku, w placówkach kultury i sportu była świetną okazją do zaprezentowania naszym gościom walorów kulturalnych i turystycznych naszego regionu, co stanowić też będzie dla nich inspirację do planów i działań w ich rodzinnych stronach.

    Po wizycie w Białymstoku, wszyscy spotkali się w Bibliotece – Centrum Kultury. Podsumowano trzy dni merytorycznych rozmów i spotkań roboczych, Atrakcją wieczoru był występ zespołu „Szczuczyniacy”, który przygotował wiązankę ludowych pieśni. Wczorajszy dzień był ostatnim z trzydniowej wizyty białorusko – ukraińskiej samorządowej delegacji.

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1444

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe