Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-06-02

W ZIELONEJ SZKOLE

    22 maja o godz. 8.15 uczniowie z klas Vb, VIa i VIc Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wyjechali na trzydniowy wypoczynek do Ośrodka Agroturystycznego „Olszynka”.

    Po zakwaterowaniu instruktorzy podzielili grupę na dwie drużyny. Pierwsza udała się na tor sprawnościowy. Ćwiczyła na równoważni, czołgała się, wspinała na górę z opon, przełaziła przez rurę. Druga w tym czasie strzelała z ASG.

    Po smacznym obiedzie chętni poszli na paintball. Reszta grupy zaś trudziła się w parku linowym. Niemal wszystkim udało się pokonać wiszące przeszkody.

    Po kolacji grano w sapera, a następnie bawiono się przy ognisku. Spodobała się zabawa w „PSYCHIATRYK”. Zjedzono kiełbaski. Na uczestników czekały nocne podchody. Grupa „uciekająca” pobiegła w głąb lasu, a potem na cmentarz. Trudno było ich znaleźć „poszukującym”, tym bardziej, że musieli wykonać wiele zadań: pompki, zamienić się butami, znaleźć Duży Wóz, przenieść dziewczyny „na barana”. Podchody zakończyły się o północy.

    Następnego dnia czekały kolejne zajęcia w Zielonej Szkole. Najpierw uczniowie wspinali się na pajęczą siatkę, tzw. „pająka”. Najlepszy wynik osiągnął Tomek. Potem zdobywali ściankę wspinaczkową. Następnie wzięli udział w konkursie „Robin Everest”. Największą wieżę z czerwonych skrzynek zbudowała Julita.

    Po obiedzie dzieci poszły na wycieczkę do sklepu. Tam zaopatrzyły się w słodycze, owoce, lody i napoje. Wieczorem uczniowie spotkali się obok pobliskiego wzgórza porośniętego lasem. Stąd zjeżdżali w dół tyrolką. Zjazd budził wiele emocji. Nocną porą bawili się przy muzyce. Wiele radości dostarczyły zabawy: tańce, powtarzanki, limbo.

    Pobyt w ośrodku się kończył. W środę uczestnicy posprzątali domki, wynieśli śmieci, spakowali się. Odbyły się ostatnie zajęcia, min. gry zespołowe. Około godz. 15.30 przyjechał autobus i uczniowie wraz z opiekunami wrócili do Szczuczyna.

    To przepiękne miejsce zostanie w pamięci każdego z nich.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1474

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe