Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-11-23

Powitanie delegacji z białoruskiego Szczuczyna i ukraińskiego Kowla w BCK w Szczuczynie

    Dnia 21 listopada 2017r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wraz z dyrektorem Centrum Kultury Januszem Siemionem i kierownikiem MDKiS Januszem Marcinkiewiczem oficjalnie powitali delegację z partnerskich miast: ze Szczuczyna (Białoruś) i Kowla (Ukraina). Wizyta przedstawicieli zaprzyjaźnionych miast jest odpowiedzią na zaproszenie Burmistrza Artura Kuczyńskiego.

    Wspomniane wyżej miasta wraz z naszym polskim Szczuczynem biorą udział we wspólnym projekcie: „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska - Białoruś – Ukraina”, którego głównym celem jest propagowanie bogactwa kulturowego i różnorodności etnicznej terenów przygranicznych gminy Szczuczyn (PL), rejonu Szczuczyńskiego (BY) i miasta Kowel (UA) w turystyce na rzecz podniesienia stopy rozwoju gospodarczego mieszkańców.

    Zespół „Szczuczyniacy” z BCK przygotował powitalny program artystyczny. Nasi goście z zagranicy, dyrektorzy szkół z terenu gminy Szczuczyn i „Szczuczyniacy” po oficjalnym powitaniu zwiedzili budynek szczuczyńskiego Centrum, obejrzeli wystawy wyeksponowane w holu wystawienniczym i w Regionalnej Izbie Historii i Tradycji.

    W trakcie trzydniowej wizyty (21.11. - 23.11.2017) zaproszone delegacje czeka szereg oficjalnych i roboczych spotkań na szczeblu gminnym i wojewódzkim.

    Serdecznie witamy naszych gości w gminie Szczuczyn, liczymy na owocną współpracę i życzymy sukcesów we wspólnie realizowanym projekcie.

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1505

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe