Dziś jest: Sobota 31 października 2020, Imieniny: Saturnina, Augusta.
Archiwum Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-06-14

Pieniądze dla OSP

    24 maja br Burmistrz Szczuczyna – Artur Kuczyński w imieniu Gminy Szczuczyn podpisał umowę o udzieleniu pomocy finansowej na zakup sprzętu ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie. Z ramienia Zarządu Województwa Podlaskiego umowy podpisali: Pan Jerzy Leszczyński – Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Pan Stefan Krajewski – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

     W tym roku Gmina Szczuczyn ubiegała się o dofinansowanie zakupu defibrylatora – sprzętu niezwykle ważnego dla ratowania życia. Urządzenie to stosowane jest w przypadkach wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia (NZK), w celu wykonania defibrylacji i przywrócenia prawidłowej akcji serca oraz gdy potrzebna jest pomoc głosowa w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO).

    Na zakup defibrylatora Gmina Szczuczyn pozyskała dotację z budżetu Województwa Podlaskiego w wysokości 5000 zł.

    Jednostka OSP w Szczuczynie zajmuje się nie tylko gaszeniem pożarów. Jest to także jednostka ratownicza wyposażona w specjalistyczny sprzęt, oraz dysponująca wykwalifikowanymi ratownikami, gotowa nieść pomoc w sytuacji zagrożenia, chroniąc życie, zdrowie i mienie. Jednakże aby nadal mogła wywiązywać się ze swoich zobowiązań niezbędny jest proces ciągłego doskonalenia umiejętności strażaków ochotników, oraz pozyskiwanie nowego sprzętu i wyposażenia.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 941

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe