Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-04-27

OTWARCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO W SZCZUCZYNIE

    W niedzielę 24 kwietnia aura nie sprzyjała uczestnikom II Otwarcia Sezonu Motocyklowego w Szczuczynie. Deszcz, grad i śnieg nie przeszkodził jednak największym fanom dwu-, trój- i czterokołowców w dotarciu na miejsce.

    Przybyło 113 pojazdów (w ubiegłym roku ponad 300). Msza w kościele zgromadziła poza uczestnikami i ich rodzinami sympatyków motoryzacji. Dekorację wnętrza kościoła stanowił zabytkowy okaz WSK MO6 z 1963 roku. Mszę odprawiał a po mszy pojazdy święcił ks. wikariusz Robert Mieczkowski. Jako pierwszy został poświęcony pojazd Prezesa szczuczyńskiego klubu motocyklowego MOTO STARS Waldemara Łaguna. Przedostatnim był najmłodszy crossowiec. Klub istnieje od roku 2014 a jednym z inicjatorów jego powstania był Burmistrz Miasta Artur Kuczyński. W chwili obecnej klub skupia 15 członków i ok. 10 sympatyków. By mógł działać Prezes udostępnił pomieszczenie zaś Jarosław Borys wyremontował je na własny koszt.

    Przejazd przez miasto ryczących maszyn był wielkim wydarzeniem dla mieszkańców Szczuczyna. A przybyli motocykliści z: Moniek, Ełku, Zambrowa, Orzysza, Białej Piskiej, Pisza, Kolna oraz miasta i gminy Szczuczyn.

    Uroczystości odbyły się na targowicy miejskiej, wystąpił zespół rockowy Cosa Nostra z Grajewa, był gorący bigos, kiełbaski, grochówka. Rozegrano konkurencje: rzut oponą, pomiar natężenia dźwięku emitowanego przez motocykle. W rzucie oponą zwyciężył motocyklista z Modzel, w jeździe wolnej – z Moniek. Przy pomiarze natężenia dźwięku w kategorii „żyletek” zwyciężyła dziewczyna. Prezes Łaguna ze swojej Yamahy 1300 wykrzesał taką liczbę decybeli, że zabrakło skali na mierniku. W konkurencji wziął udział najmłodszy crossowiec – 8-letni Karol Orłowski ze Skaj osiągając ponad 100 decybeli.

Tekst i zdjęcia: Barbara Paszkowska/Andrzej Szabelski - BCK Szczuczyn

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1682

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe