Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-10-05

OSP w Szczuczynie otrzymało defibrylator

    Zarząd Województwa Podlaskiego udzielił Gminie Szczuczyn dotacji w wysokości 5 000 zł na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku, dotacja została przeznaczona na zakup defibrylatora – sprzętu niezwykle ważnego dla ratowania zdrowia i życia. Urządzenie to stosowane jest w przypadkach wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia (NZK), w celu wykonania defibrylacji i przywrócenia prawidłowej akcji serca oraz gdy potrzebna jest pomoc głosowa w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO).

    Burmistrz Szczuczyna pozyskany sprzęt przekazał na ręce druha Roberta Łepkowskiego - Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.

    Defibrylator to już kolejny zakup, jaki udało się poczynić dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W latach ubiegłych gminne jednostki OSP wyposażone zostały zarówno w sprzęt medyczny (m.in. deskę ortopedyczną, nosze podbierakowe, butlę tlenową) jak i sprzęt gaśniczy (motopompę, węże, prądownice, specjalistyczne ubrania strażackie, hełmy).

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1651

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe