Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-12-10

Nowy projekt BCK w Szczuczynie z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku

    Z przyjemnością informujemy, że 14 listopada 2017 r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca przy finansowym wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

    W ramach projektu nasza Biblioteka otrzymała nieodpłatnie, na podstawie umowy użyczenia, kolejne dwa urządzenia do odtwarzania cyfrowej książki mówionej: Czytak Plus i Czytak NPN. Urządzenia są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

    Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX im. Henryka Ruszczyca w Warszawie od 2007 r. zajmuje się także nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych, przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

    Stowarzyszenie udostępniło też nam bezpłatnie dostęp do internetowej platformy cyfrowych książek mówionych (w bazie znajduje się 1300 sztuk cyfrowych książek), których można będzie słuchać dzięki urządzeniom do odtwarzania – czytakom.

    Wypożyczanie czytaków i książek cyfrowych jest nieodpłatne. Aby z nich korzystać należy zgłosić się do bibliotekarzy szczuczyńskiej biblioteki i okazać zaświadczenie lekarskie potwierdzające problemy ze wzrokiem.

    Zapraszamy osoby niewidome i słabowidzące do nieodpłatnego korzystania z naszej oferty.

Andrzej Kosmowski
BCK w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1263

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe