Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-10-05

Nadanie sztandaru Kołu Łowieckiemu „PONOWA” w Szczuczynie

    Nadanie sztandaru Kołu Łowieckiemu „PONOWA” w Szczuczynie było głównym punktem uroczystości z okazji 70-lecia powstania koła. Jubileuszowe obchody rozpoczęły się w sobotę 23 września br. o godzinie 14.00 na skraju Lasu Ławskiego (od strony wsi Żebry) poświęceniem Krzyża i odsłonięciem tablicy pamiątkowej z tej okazji.

    Następnie uroczystości przeniosły się do szczuczyńskiego kościoła, gdzie o godz. 15.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, celebrowana przez księdza proboszcza parafii pw. Imienia NMP w Szczuczynie Jacka Majkowskiego z udziałem pocztu sztandarowego OSP Szczuczyn, zaproszonych gości oraz kolegów myśliwych z rodzinami i przyjaciółmi. Podczas Mszy Św. dokonano wbicia symbolicznych gwoździ w drzewiec sztandaru, czego dokonali jego fundatorzy. Sztandar został następnie oficjalnie przekazany na ręce prezesa koła Jerzego Kruszyńskiego, który zaprezentował go publiczności i przekazał pocztowi sztandarowemu. Dokonano także poświęcenia sztandaru i złożono ślubowanie. Tradycyjnie oprawę muzyczną mszy zapewniła orkiestra OSP Szczuczyn pod batutą Roberta Świderskiego.

    Po Mszy Św. zebrani przeszli do restauracji „Biesiadna” na dalszą część uroczystości. Podczas sobotniego jubileuszu koła, wielu jego członków otrzymało odznaczenia a do wszystkich myśliwych z koła popłynęło wiele ciepłych słów i życzeń na kolejne lata działalności od władz gminy Szczuczyn na czele z Burmistrzem Arturem Kuczyńskim, zaprzyjaźnionych samorządowców, przyjaciół i sponsorów koła. Na ręce prezesa koła złożono wiele pamiątkowych dyplomów i upominków. Na zakończenie uroczystości odbyła się biesiada myśliwska. Spotkanie stanowiło okazję do wspominania dawnych lat z działalności koła, losów jego członków i ich rodzin a także odnowienia dawnych przyjaźni.

Zdjęcia:
Andrzej Kosmowski
BCK w Szczuczynie

Więcej na temat historii KŁ „PONOWA” w Szczuczynie:
http://e-grajewo.pl/wiadomosc,Sztandar_dla_kola_Ponowa,32278.html

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1590

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe