Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-12-10

MIKOŁAJKI Z BCK W SZCZUCZYNIE

    Dnia 3.12.2017r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanislawa Antoniego Szczuki w Szczuczynie odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie. Imprezę otworzył Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wraz z Dyrektorem BCK Januszem Siemionem i Kierownikiem MDKiS Januszem Marcinkiewiczem.

    Mikołajkowy wieczór rozpoczął zespół „Mali Szczuczyniacy” (przygotowani przez starszego instruktora BCK Andrzej a Szabelskiego), który zaprezentował widzom mikołajkowe piosenki. Zaraz po występach wokalnych dzieci odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Mój Mikołaj” i uroczyste wręczenie nagród przez Burmistrza Szczuczyna Artura Kuczyńskiego. Konkurs skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych gminy Szczuczyn. Na konkurs wpłynęło 88 prac. Decyzją jury w składzie:
- Olga Kowalewska - przewodnicząca,
- Marlena Stocka,
- Andrzej Szabelski,

nagrodzono następujące prace:
I miejsce dla Marii Wiśniewskiej
II miejsce dla Wiesława Bagińskiego i Pauliny Żebrowskiej
III miejsce dla Małgorzaty Chludzińskiej, Julii Wiśniewskiej, Klaudii Świderskiej

   Komisja konkursowa przyznała tez wyróżnienia dla Julii Milewskiej, Zuzanny Krystowczyk, Damiana Mikołajczyka, Emilii Chludzińskiej, Martyny Sawickiej, Ksawerego Galińskiego, Natalii Kozikowskiej, Bartłomieja Chmielewskiego, Patryka Danowskiego.

     Główny gość bibliotecznych Mikołajek Święty Mikołaj korzystając ze specjalnych uprawnień wyróżnił prace Aleksandry Rydzewskiej i Julii Skrodzkiej a potem wręczył paczki dla dzieci i młodzieży, które były nagrodą za aktywne zaangażowanie w działalność BCK w Szczuczynie.

    Dalsza część wieczoru wypełniona była wspólnymi elfimi zabawami i śpiewami, które poprowadziła Izabela Gwiazdowska prowadząca Studio Działań Kreatywnych „GWIAZDA”. Dzieci z wielką radością korzystały z dmuchanego parku zabaw, który otworzyła na czas Mikołajek firma Karola Jabłońskiego PHU JUMP-LAND. Wszyscy mogli tez korzystać z darmowego popcornu i waty cukrowej.

    Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek. W tym miejscu podziękowania należą się sponsorom Mikołajek. Dziękujemy: firmie MLEPOL, firmie ARHELAN, firmie GAMA, firmie BIEDRONKA, sklepowi spożywczo – przemysłowemu „U Darka”, sklepowi spożywczo – przemysłowemu Piotr Kurzątkowski, firmie EXPRESS i lokalnym przedsiębiorcom.

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1856

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe