Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-04-13

Harry Potter i magiczna biblioteka

    W dniach 3 – 10 kwietnia w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbywały się zajęcia dla dzieci pt. „Harry Potter i magiczna biblioteka”. Zorganizowaliśmy je z okazji 17-tej rocznicy wydania w Polsce pierwszej książki o przygodach młodego czarodzieja oraz zbliżającej się 20-tej rocznicy na świecie.

    Podczas magicznego tygodnia uczestnicy zajęć otrzymali listy o przyjęciu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart (w którą zmieniło się nasze Centrum) oraz wykonali własne różdżki na ulicy Pokątnej. W kolejnych dniach młodzi czarodzieje odbyli podróż do Hogwartu, gdzie zostali przydzieleni do jednego z czterech domów (Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin) oraz uczęszczali na lekcje takie jak: eliksiry, opieka nad magicznymi stworzeniami, transmutacja oraz zajęcia sprawnościowe.

    Pod koniec tygodnia uczniowie napisali egzaminy kończące pierwszy rok nauki w szkole magii (konkurs wiedzy o Harrym Potterze), a następnie udali się na poszukiwania kamienia filozoficznego, napotykając wiele przeszkód podobnych do tych, z którymi zmagał się Harry Potter w pierwszej z książek.

    Zakończeniem magicznej przygody było otrzymanie przez każdego ucznia dyplomu ukończenia szkoły, pamiątkowego medalu, a na laureatów konkursu wiedzy o Harrym Potterze czekały również magiczne nagrody. I miejsce zajęła Monika Śmiarowska, II miejsce Oliwia Żurawska, a III – Zuzanna Zalewska.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1729

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe