Dziś jest: Piątek 30 października 2020, Imieniny: Zenobii, Przemysława .
Archiwum Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-05-09

Happening z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki

    Z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna oraz Patrona Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie odbył się w dniu 08.05.2017r. happening zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury i Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie.

    Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie pani Ewa Grunwald i Dyrektor BCK w Szczuczynie pan Janusz Siemion otworzyli imieninowy happening, witając zebranych gości:
Burmistrza Artura Kuczyńskiego, sekretarz gminy Szczuczyn Jadwigę Jolantę Budzińską, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie panią Małgorzatę Karwowską, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej pana Krzysztofa Grunwalda, Prezesa Banku Spółdzielczego pana Mirosława Rainko, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Szczuczynie wraz z opiekunami, nauczycieli, uczniów szkół z terenu gminy Szczuczyn, rodziców oraz mieszkańców Szczuczyna.

    Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji m.in. „Quiz Filmowy” – poprowadzony przez Filmową_12 i Izabelę Gwiazdowską. Uczestnicy quizu wzięli udział w kilkunastu konkurencjach opartych na popularnych programach telewizyjnych: „Milionerzy”, „Jaka to melodia?”, „Kocham Cię Polsko”, „Familiada”. W quizie wzięły udział reprezentanci klas pierwszych, drugich i trzecich Gimnazjum. Wygrała drużyna klas pierwszych.

    Duża popularnością cieszyły się też inne atrakcje przygotowane dla uczestników happeningu:

  • „Tor Przeszkód”, gdzie nad wykonaniem kolejnych jego etapów przez najmłodszych gości (Przedszkole oraz najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczuczynie) czuwały Marlena Stocka i Olga Kowalewska.
  • stoisko piłkarskie nad, którym czuwał Wojciech Łapiński.
  • namiot audiowizualny Filmowej_12, w którym można było obejrzeć zdjęcia i nagrania ukazujące uczestników tegorocznego projektu „Równać Szanse 2016”.
  • kiermasz słodyczy przygotowany przez uczniów Gimnazjum, w który zaangażowali się też ich rodzice.

    Happening wzbogacili też:

  • występy gimnazjalnego zespołu tanecznego „Perełki”, który w strojach z czasów St. A. Szczuki zaprezentował poloneza oraz pieśni i tańce z regionu podlaskiego. Zespół prowadzi pan Marek Hanc.
  • występy wokalne Emilii Nagel i Marysi Józwik.
  • występ duetu akordeonowego Szymona Rózio i Damiana Bagińskiego.

    Podczas happeningu rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Portret Szczuki’. Na konkurs wpłynęło 17 prac. Komisja konkursowa w składzie: pani sekretarz Jadwiga Jolanta Budzińska, pani Stanisława Piwko, pani Anna Wojsław oceniła i nagrodziła następujące prace:

 - w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum:
I miejsce Klaudia Niebrzydowska – klasa I „a” Gimnazjum
II miejsce Ewa Jarząbek – klasa VI SP Niedźwiadna
III miejsce Natalia Nagel – klasa IV SP Szczuczyn

 - w kategorii szkół średnich:
I miejsce Oliwia Patrycja Bikowska – ZS w Niećkowie

    W prace nad organizacją happeningu aktywnie włączyła się młodzież Filmowej_12, realizująca tegoroczny projekt „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, na który to BCK w Szczuczynie uzyskała dofinansowanie w wysokości 8500 zł z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Dotacja została przyznana ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „RKG Równać Szanse 2016”. W projekcie uczestniczą uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, Zespołu Szkół w Niećkowie i Zespołu Szkół w Szczuczynie: Anna Chrostowska, Ewa Zdankowska, Marcin Jaczyński, Michał Jaczyński, Szymon Rózio, Sebastian Rydzewski, Emilia Nagel, Karolina Łepkowska, Karolina Kraujutowicz, Patrycja Trojanowska, Marysia Józwik, Paula Zamojska. Koordynatorem projektu z ramienia Biblioteki – Centrum Kultury jest Andrzej Kosmowski.

Organizatorzy

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1096

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe