Dziś jest: Piątek 30 października 2020, Imieniny: Zenobii, Przemysława .
Archiwum Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-03-02

Filmowa_12 w Szczuczynie

    Jak informowaliśmy wcześniej, szczuczyńskie Centrum Kultury, jako jedna z ośmiu instytucji z województwa podlaskiego, otrzymało bezzwrotną dotację w wysokości 8500 zł na realizację swojego pomysłu - przedsięwzięcia filmowego pt.: „Szczuczyn okiem młodego filmowca”. Zadanie, które realizuje młodzież ma na celu promocję walorów architektonicznych, krajobrazowych i historycznych miasta i gminy Szczuczyn.

    28.01.2017r. w BCK w Szczuczynie odbyło się spotkanie organizacyjne dla młodzieży, która wyraziła chęć przystąpienia do projektu. Tego samego dnia poznali cel i zasady programu „Równać Szanse”.

    18.02.2017r. w szczuczyńskim Centrum Kultury odbyło się drugie spotkanie uczestników programu „Równać Szanse” pod hasłem „Projektowa Noc”. Po burzliwych naradach młodzież przyjęła jednomyślnie nazwę grupy, którą wspólnie tworzą – Filmowa_12. Opracowała logo, które będzie znakiem rozpoznawczym Filmowej_12.

    W spotkaniu uczestniczył także pan Zbigniew Mroczkowski, który poprowadzi warsztaty filmowe dla młodzieży. Przybliżył zebranym charakterystykę i rodzaj zadań, które czekają młodych filmowców. Reszta wieczoru (a także większa część nocy) upłynęła na wspólnej zabawie, posiłkach i oglądaniu filmów.

    Mamy przyjemność oficjalnie ogłosić skład Filmowej_12, którą tworzą uczniowie lokalnych szkół ponadpodstawowych: Publiczne Gimnazjum im. St. A. Szczuki, Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie.:
- Anna Chrostowska
- Marcin Jaczyński
- Michał Jaczyński
- Marysia Józwik
- Karolina Kraujutowicz
- Karolina Łepkowska
- Emilia Nagel
- Szymon Rózio
- Sebastian Rydzewski
- Patrycja Trojanowska
- Paula Zamojska
- Ewa Zdankowska.

    Koordynatorem projektu jest Andrzej Kosmowski – bibliotekarz Oddziału dla Dzieci.

    Wszystkich, którzy chcą śledzić nasze dzialania i dowiedzieć się więcej o grupie zapraszamy na Facebook’a i Instagrama (nazwa Filmowa_12) a także do siedziby BCK w Szczuczynie (ul. Łomżyńska 11).

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 983

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe