Dziś jest: Wtorek 20 października 2020, Imieniny: Ireny, Jana .
Archiwum Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-03-02

Filmowa_12 i Zbigniew Mroczkowski – warsztaty filmowe w BCK w Szczuczynie

    25.02.2017r. (sobota) w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się warsztaty filmowe, które poprowadził Zbigniew Mroczkowski (doskonalił swój warsztat pracy w Warszawskiej Szkole Filmowej). Wsparły go Karolina Karwowska i Monika Mocarska, członkinie młodzieżowej grupy filmowej ART Radziłów CREW, której jest opiekunem artystycznym.

    Uczestnicy projektu „Szczuczyn okiem młodego filmowca” w skupieniu słuchali i obserwowali doświadczonych filmowców, którzy demonstrowali sprzęt niezbędny przy pracy nad kręceniem filmu, jego składanie i rozkładanie, działanie i funkcje. Następnie młodzież samodzielnie uczyła się nim posługiwać.

    Szczuczyńska Filmowa_12 poznała podstawowe pojęcia filmowe m.in. kadr czy ujęcie. Czym się różni scena od sekwencji. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z rodzajami planów filmowych a także punktami widzenia kamery. Dowiedzieli się, że kluczem do tworzenia ciekawych filmów jest odpowiednie kadrowanie czyli takie aby filmowane obiekty znalazły się w mocnych punktach kadru.

    Ale na teorii się nie skończyło. Młodzi filmowcy nagrywali i fotografowali siebie nawzajem przy okazji poznając i ucząc się określonych zadań osób, które pracują nad całością filmu: reżysera, scenarzysty, dźwiękowca, operatora, oświetleniowca, itp.

    Podczas zajęć wyłoniło się kilka wizji filmu, który ma powstać w ramach szczuczyńskiego projektu. Szczegóły już niebawem.

    Sobotnie warsztaty filmowe odbyły się w sali edukacyjnej Centrum, przekształconej w salę multimedialną dzięki funduszom z projektu „Szczuczyn okiem młodego filmowca”. Sala została doposażona w rzutnik, ekran, nagłośnienie i rolety.

Filmowa_12

Andrzej Kosmowski

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1014

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe