Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-05-19

Dzień Otwarty Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie po raz drugi przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów. Z tej okazji, 15.05.2017r. (poniedziałek) w siedzibie Centrum gościliśmy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Szczuczynie z opiekunkami: Aleksandrą Merchelską i Anną Gąsiewską. Nasi mali goście odwiedzili Wypożyczalnię dla Dorosłych i Oddział dla Dzieci. W sali audiowizualnej z wielkim zainteresowaniem obejrzeli animowaną prezentację na temat Straży Pożarnej i Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat elementów wyposażenia strażackiego i działań w jakich uczestniczą jednostki Straży Pożarnej. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały bajkę pt.: „Strażak Sam”.

    W dniu 16.05.2017r. (wtorek) gościliśmy klasę 0 „c” pod opieką pani Małgorzaty Łepkowskiej. Dzieci wzięły udział w quizie „Strażak - czy można nazwać go bohaterem?” podczas którego odpowiadały na pytania dotyczące pracy strażaków i technik walki z ogniem. Na zakończenie wizyty nasi goście odwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie.

    W dniu 17.05.2017r. (środa) Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie odwiedziły klasy: 0 „a”, 0 „b”, klasa I, III „c” pod opieką pań: Ewy Witanowskiej, Teresy Galińskiej, Beaty Nagel, Teresy Laskowskiej. Zwiedzający mogli obejrzeć instrumenty, kaski i elementy umundurowania strażackiego. Każdy z obecnych mógł dotknąć i przymierzyć zaprezentowane eksponaty, co spotkało się z wielkim entuzjazmem ze strony zwiedzających. Miłą niespodzianką okazała się wizyta strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie: Jerzego Jaworskiego, Artura Muczyńskiego, Huberta Dąbkowskiego, którzy zaprezentowali dzieciom wóz strażacki – kolejka chętnych do obejrzenia pojazdu była bardzo liczna.

    Po wizycie w Muzeum Pożarnictwa uczniowie przeszli do Starego Parku, gdzie mogli czekał na nich mini tor przeszkód.

    Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i wspólną zabawę.

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1742

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe