Dziś jest: Środa 02 grudnia 2020, Imieniny: Pauliny, Balbiny .
Archiwum Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-12-15

Dotacja dla BCK w Szczuczynie

    W październiku 2017r. pracownicy Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie napisali wniosek do programu „Równać Szanse 2017 – Regionalny Konkurs Grantowy” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.

    Spośród 379 wniosków od organizacji pozarządowych, domów kultury, bibliotek, nieformalnych grup dorosłych z całej Polski, dofinansowanie, decyzją regionalnych grup eksperckich otrzymało 97 instytucji.

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, jako jedna z dwunastu instytucji z województwa podlaskiego, otrzymała bezzwrotna dotację w wysokości 8500 zł (po raz piaty z rzędu) na realizację projektu pt.: „Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej”. Celem projektu będzie rozwój aktywności fizycznej mieszkańców gminy Szczuczyn, wyznaczenie i oznaczenie pierwszej trasy rowerowej na terenie naszej gminy a także nakręcenie filmu promującego wspomnianą trasę.

    Program skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych (13-19 lat). Jego głównym celem jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.

    Więcej informacji o projekcie i rekrutacji do niego już niebawem!

Andrzej Kosmowski
koordynator projektu
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 818

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe