Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2017
Opublikowano: 2017-04-27

Akcja „ŻONKILE” w BCK - upamiętnienie 74. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

    Z okazji 74. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wraz z Publicznym Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie wzięły udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, organizowanej już po raz piątej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

    Dnia 24.04.2017r. o godzinie 12.00 w sali audiowizualnej Centrum grupa gimnazjalistów wraz z opiekunami: panią Hanną Szymanowską, panią Krystyną Koniecko i panem Stanisławem Pieńczykowskim obejrzała premierę filmu edukacyjnego pt. „Nie było żadnej nadziei” o przebiegu powstania w getcie warszawskim. Pokaz filmowy poprzedzony był wystąpieniem Dyrektora BCK w Szczuczynie – pana Janusza Siemiona, który w krótkich słowach przybliżył uczniom tematykę powstania w getcie.

    Młodzież mogła obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiających życie codzienne w getcie, sceny walk w getcie oraz jego bohaterów i katów. Zaprezentowano też publikacje na temat tego powstania, jakimi dysponuje Centrum. Premiera filmu stanowiła okazję, by przybliżyć młodym ludziom tragiczne wydarzenia z historii naszego kraju i bohaterstwo ludzi walczących o godność i lepsze jutro dla przyszłych pokoleń.

Tekst: Andrzej Kosmowski
Fotografie: Marlena Stocka

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1541

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe