Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2016
Opublikowano: 2016-08-23

Wizyta z UA

    W dniu 22 sierpnia 2016 r. Burmistrz Szczuczyna, Artur Kuczyński gościł delegację przedstawicieli miasta Kowel na Ukrainie, które wyraziło chęć udziału we wspólnym projekcie mającym na celu pozyskanie dotacji UE w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020. Głównym celem Programu jest wspieranie transgranicznych procesów rozwojowych na pograniczu Polski, Białorusi i Ukrainy.

więcej

Opublikowano: 2016-08-20

VI Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego

    Drużyna ,,Przyjaciół Emila” wygrała VI Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego, który rozegrany został 15 sierpnia 2016 r. Turniej otworzył Artur Kuczyński Burmistrz Szczuczyna, który wraz mamą Emila wręczyli wszystkim uczestnikom turnieju pamiątkowe buttony badziki. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny, grano systemem każdy z każdym.

więcej

Opublikowano: 2016-08-19

Taneczne zakończenie wakacji

MIEJSKI DOM KULTURY W SZCZUCZYNIE
ZAPRASZA W DNIACH 23 i 30 sierpnia 2016 o godzinie 19:00
na scenę w Parku przy Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie
na taneczne zakończenie wakacji.

 Na początek krótkie warsztaty dla początkujących Salsy i Bachaty
a następnie choreografie przy znanych i lubianych przebojach,
które razem zatańczymy.

 Zajęcia prowadzi instruktor Salsation Sławek Matysiewicz.

Zapraszamy

Wstęp wolny

więcej

Opublikowano: 2016-08-17

Ogłoszenie konkursu na nazwy ulic

    Burmistrz Szczuczyna i Stowarzyszenie „NASZ SZCZUCZYN” ogłasza konkurs na nazwy trzech ulic zastępujących nazwę ulicy Osiedle Pawełki zgodnie z załączoną mapą.

więcej

Opublikowano: 2016-08-08

Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Szczuczynie

    Gmina Szczuczyn w 2015 roku złożyła wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, działanie 5.3. Efektywność energetyczna w sektorze mieszkaniowym i budynkach użyteczności publicznej, priorytet inwestycyjny 4.3. Wspieranie efektywności energetycznej, inteligentnego zarządzania energią i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznej, w tym w budynkach publicznych i w sektorze mieszkaniowym, którego celem było przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji trzech budynków użyteczności publicznej, którymi są:

  • Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie, Plac 1000-lecia 14;
  • Szkoła Podstawowa w Niedźwiadnej wraz z przyległym budynkiem mieszkalnym, Niedźwiadna 49;
  • Hala Sportowa w Szczuczynie, ul. Grunwaldzka 2.

więcej

Opublikowano: 2016-08-08

Akcja krwiodawstwa

Dnia 5 sierpnia 2016 r. zorganizowano kolejną akcję krwiodawstwa.

więcej

Opublikowano: 2016-08-03

Wakacje w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie

    Zakończył się pierwszy miesiąc zajęć wakacyjnych organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Szczuczynie. Przez cały lipiec dzieci i młodzież korzystały z różnorodnych zajęć, do których zaliczały się m.in. zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały własny, wakacyjny okręt, tworzyły własne bajki i papierowe zwierzątka a także graffiti.

więcej

Opublikowano: 2016-08-03

"I Biwak z Biblioteką" w Skajach

   „I Biwak z Biblioteką” Na półmetku wakacji (30.07.2016r.) Biblioteka Miejska w Szczuczynie zorganizowała biwak w świetlicy wiejskiej w Skajach.

więcej

Opublikowano: 2016-08-03

IV TYDZIEŃ WAKACJI z MDK

    Zakończył się IV tydzień zajęć wakacyjnych w Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie. Odbyła się wycieczka w trakcie której dzieci malowały kredą na asfalcie. Wiele radości sprawił dzieciom całodzienny blok imprez połączony z noclegiem w Miejskim Domu Kultury który rozpoczął się wyprawą na stadion miejski, gdzie opalano się i korzystano z hydrantowego prysznica.

więcej

Opublikowano: 2016-07-29

INFORMACJA

ROZLICZENIE ZWROTU PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO W TERMINACH: 
od 1 sierpnia 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r.

– NALEŻY ZŁOŻYĆ ODPOWIEDNI WNIOSEK WRAZ Z FAKTURAMI VAT Z OKRESU
od 1 lutego 2016 r. do 31 lipca 2016 r.

więcej

Opublikowano: 2016-07-29

FESTYN W RADZIŁOWIE

    Na zaproszenie Wójta Gminy Radziłów p. Krzysztofa Milewskiego zespoły działające przy Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie wzięły udział w „FESTYNIE W RADZIŁOWIE”. Zespoły zaprezentowały widowisko pt. „Na mapie małe miejsce” według scenariusza i oprawy artystycznej p. Marii Ostrowskiej.

więcej

Opublikowano: 2016-07-29

WAKACYJNE SAFARI

    W dniu 22 lipca dzieci biorące udział w zięciach wakacyjnych organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Szczuczynie uczestniczyły w wycieczce do parku linowego i bezkrwawego safari w Zatykach w gospodarstwie ekologicznym rodziny Rudziewiczów. Było to ciekawe doświadczenie – spotkania ze zwierzętami oraz możliwością sprawdzenia swoich umiejętności fizycznych i sprawnościowych. Co w opinii uczestników łatwiej jest oglądać czyjeś przejścia po torze sprawnościowym niż samemu tego dokonać, lecz wszyscy spróbowali by przejść tor jeszcze raz.

więcej

Opublikowano: 2016-07-25

III TYDZIEŃ WAKACJI 2016 z MDK

    Drugi tydzień wakacji dzieci zakończyły wycieczką do Białegostoku gdzie w ATRIUM Biała w kinie Helios obejrzały film pt. „Bardzo fajny gigant”. Następnie zwiedziły ZOO Akcent, poznając zwierzęta egzotyczne oraz domowe. Na zakończenie wycieczki wszyscy miło spędzili czas w McDonald`s.

więcej

Opublikowano: 2016-07-20

II TYDZIEŃ WAKACJI 2016 z MDK

    Drugi tydzień wakacji dzieci rozpoczęły wycieczką do Ełku. W krainie Mazur skorzystały z przejażdżki kolejką wąskotorową na trasie Ełku – Sypitki - Ełk. W Sypitkach było przygotowane ognisko na którym dzieci piekły kiełbaski.

więcej

Opublikowano: 2016-07-20

WAKACJE Z MDK 2016

    Zakończył się pierwszy tydzień „Wakacji w MDK” w Szczuczynie.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe