Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2016
Opublikowano: 2016-11-03

Podsumowanie III kwesty "Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii"

    Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” informuje, że w czasie tegorocznej kwesty na naszym cmentarzu zebraliśmy łącznie 6.462,17 zł.

    Wszystkim uczestnikom kwesty i darczyńcom serdecznie dziękujemy.

więcej

Opublikowano: 2016-10-29

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne

    Burmistrz Szczuczyna uprzejmie zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkanie konsultacyjne dotyczące wyboru nazw ulic zastępujących nazwę Osiedle Pawełki.

więcej

Opublikowano: 2016-10-24

Wstępne wyniki konkursu na nazwy ulic

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy o wynikach konkursu zorganizowanego przez Burmistrza Szczuczyna i Stowarzyszenie "NASZ SZCZUCZYN", który dotyczył wyboru nazw ulic zastępujących nazwę Osiedle Pawełki.

więcej

Opublikowano: 2016-10-21

PRACE REMONTOWO-EKSPLOATACYJNE NA LINII 220 KV OSTROŁĘKA – EŁK.

    Firma Enprom Sp. z o.o., działając na zlecenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A., rozpocznie wiosną 2017 roku prace remontowo-eksploatacyjne na linii 220 kV Ostrołęka - Ełk. Ich zakres jest stosunkowo niewielki. Poprawione zostaną uziemienia, a przewód odgromowy zostanie wymieniony. Nie zmieni się zatem ani trasa linii, ani jej wygląd, zaś same prace nie spowodują przerw w dostawach energii elektrycznej.

    Celem planowanych prac jest poprawa bezpieczeństwa odgromowego linii i zapewnienie stabilnych dostaw energii elektrycznej do tysięcy odbiorców. Przedstawiciele Wykonawcy będą kontaktować się z właścicielami nieruchomości w celu podpisania stosownych porozumień związanych z realizacją prac na ich działkach. Więcej informacji na temat planowanych prac dostępne jest na stronie zadania: www.modernizacjasieci.pl

więcej

Opublikowano: 2016-10-20

"Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii"

    Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” organizuje w tym roku już III kwestę z cyklu „Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii”. Kwesta odbędzie się w dniach 30.10.2016r. (niedziela) oraz 1 i 2.11.2016r. Zbieramy środki na konserwację dwóch nagrobków: kamiennego Marcelego Majewskiego z 1928r. oraz bardzo mocno zniszczonego nagrobka z piaskowca Fryderyka Fiedera z 1909r.

więcej

Opublikowano: 2016-10-20

Spotkanie edukacyjne dla bibliotekarzy w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie

    Dnia 18.10.2016r.(wtorek) Biblioteka Miejska w Szczuczynie we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zorganizowała spotkanie edukacyjne dla bibliotekarzy z naszego regionu.

więcej

Opublikowano: 2016-10-18

Ogłoszenie

więcej

Opublikowano: 2016-10-13

AZBEST 2016

    Gmina Szczuczyn otrzymała dotację na dofinansowanie zadania związanego ze zbiórką, a następnie utylizacją wyrobów zawierających azbest z terenu gminy na rok 2016. W dniu 26.04.2016r podpisano umowę z firmą która w swym zakresie objęła zbiórkę, transport oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Szczuczyn w łącznej ilości 116,28 ton z 29 gospodarstw domowych oraz 2 instytucji. Wartość otrzymanego dofinansowania wynosi 31.809,00 zł.

więcej

Opublikowano: 2016-10-13

Za nami Jesienne Targi Ogrodnicze i Targi Leśne 2016

    Przez dwa dni można było zapoznać się z ofertą wystawienniczą XXIII Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie” i IV Targów Leśnych „Las i My”.

    Tereny wystawowe Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Agroarena w dniach 8 i 9 października przeżywały istne oblężenie miłośników zieleni, ogrodników, sadowników oraz leśników. W jednym miejscu i czasie można było przygotować się na jesień w sadzie, ogrodzie i lesie. Na zwiedzających czekała moc atrakcji, m.in.: ciekawe pokazy, maszyny leśne w akcji, konkursy, występy zespołów artystycznych i bogata oferta wystawiennicza.

więcej

Opublikowano: 2016-10-13

Eliminacje gminne XIV Edycji Konkursu Recytatorskiego Utworów Patriotycznych pt.: "Syberyjskie niebo wczoraj i dziś"

    11.10.2016r. (wtorek) w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie odbyły się eliminacje gminne XIV Edycji Konkursu Recytatorskiego Utworów Patriotycznych pt.: „Syberyjskie niebo wczoraj i dziś”. Udział w nich wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedżwiadnej i Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe