Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2014
Opublikowano: 2014-12-04

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    W piątek 21 listopada 2014 roku po raz drugi obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do Szkoły Podstawowej w Szczuczynie w żółtych koszulkach. Kolor ten uznaliśmy za symbol życzliwości i radości, jaką niesie ze sobą taki dzień. Na przywitanie wszyscy wchodzący do szkoły otrzymali naklejkę uśmiechniętej buźki.

    Nauczyciele prowadząc lekcje podkreślali, jak ważna jest życzliwość między ludźmi, ile zyskujemy dzięki niej. Naszym mottem przewodnim były słowa Antony de Mello : „Nie proś świata, aby zmienił się na lepsze, to Ty zmień się pierwszy.” Klasy młodsze wykonały plakaty oraz „łańcuchy życzliwości” z odrysowanych i wyciętych rączek, którymi udekorowały korytarz szkolny. Wokół panowała przyjazna, miła atmosfera, wszyscy się do siebie życzliwie uśmiechali.

    Wszystkie klasy podjęły wyzwanie, jakim jest zdobycie tytułu „Super Klasy”.

    Zuchy wraz z opiekunem p. Marią Jaworowską wyszli na ulice miasta rozdając przechodniom serduszka z naszym mottem. W instytucjach współpracujących ze szkołą zostawili przygotowane pod kierunkiem p. Barbary Milewskiej serca z filcu. Odwiedzili m. in. księdza Proboszcza, Posterunek Policji, Ośrodek Zdrowia, Miejski Dom Kultury, „UNIPOL”, Bibliotekę Miejską, WPK oraz szkoły: Zespół Szkół w Szczuczynie oraz Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie.

    Koordynatorem i pomysłodawcą akcji była Ewa Dobrzycka – pedagog szkolna. Akcję przygotowały i czuwały nad jej przebiegiem: Darosława Wojciechowska, Jolanta Szurna, Barbara Milewska. Wszystkim nauczycielom i uczniom dziękuję za współpracę i zaangażowanie.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2291

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe