Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2014
Opublikowano: 2014-07-11

FESTYN „MOJE MIASTO SZCZUCZYN”

    5 lipca odbył się festyn „MOJE MIASTO SZCZUCZYN” zorganizowany przez Burmistrza Szczuczyna – Artura Kuczyńskiego oraz Miejski Dom Kultury. Festyn współfinansowany był ze środków UE w ramach programu PROW 2007-2013.

więcej

Opublikowano: 2014-07-11

Zajęcia wakacyjne trwają

    W bibliotece nigdy się nie nudzę – już po raz kolejny udowodniliśmy, że biblioteka nie jest cichym i nudnym miejscem. Dzieci mogą wypełnić swój wolny czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą. Różnorodność rozrywek, konkursów plastycznych i ciekawych form edukacyjnych sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

więcej

Opublikowano: 2014-07-11

OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA SZCZUCZYNA W SZACHACH

    W dniu 5 lipca 2014 roku w parku miejskim w Szczuczynie w trakcie festynu: „Moje miasto Szczuczyn” odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Szczuczyna w Szachach o Puchar Burmistrza zorganizowane przez Miejski Dom Kultury w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2014-07-11

Przedłużenie wystawy

    Wystawa „Ciekawostki z przeszłości - wspomnienia i pamiątki naszych dziadków” została przedłużona do końca wakacji szkolnych. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.

więcej

Odblaski - Ostatnie Bicie Serca

Opublikowano: 2014-07-07

Piknik Sołecki 13 lipiec 2014r.

Burmistrz Szczuczyna, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Sołtysi Wsi z gminy Szczuczyn

zapraszają na

Piknik Sołecki

który odbędzie się w Szczuczynie w dniu 13 lipca 2014 roku na boisku ORLIK

więcej

Opublikowano: 2014-06-30

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO I BADMINTONA w ramach kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

    6.06.2014 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbył się turniej w tenisa stołowego podsumowujący ligę szkolną i rozgrywki w badmintona. W zawodach brały udział 24 zawodniczki z klas czwartych. Uczennice otrzymały dyplomy, puchary i medale.

więcej

Opublikowano: 2014-06-30

Wyspa Szczęścia” 2014

    Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w programie wychowawczo – profilaktycznym pt. „Wyspa Szczęścia”. Jest to program autorski, opracowany przez pedagog szkolną - Ewę Dobrzycką. Podczas zajęć uczniowie rozwijali swoje umiejętności prospołeczne – komunikowania się, współpracy w grupie, wzajemnego zrozumienia. Ustalali hierarchię swoich wartości. Rozwijali umiejętność nieagresywnego rozwiązywania konfliktów.

więcej

Opublikowano: 2014-06-30

Z książką i poezją w szkole

    Dnia 25.06. 2014 r. w Szkole Podstawowej w Niedźwiadnej odbyło się spotkanie z książką i poezją. Poprowadzili je lokalni poeci p. Anna Jachimska i p. Józef Budziński. W spotkaniu wziął także udział sybirak p. Marian Mikołaj Jonkajstys.

więcej

Opublikowano: 2014-06-30

„Palinocka” – powitanie lata

    Lato nadeszło w strugach deszczu… przynajmniej w Szczuczynie, w czasie festynu organizowanego przez Miejski Dom Kultury - w sobotę 21 czerwca b.r.

więcej

Opublikowano: 2014-06-25

Zapraszamy do Szepietowa – rolniczej stolicy Podlasia

    Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza 28-29 czerwca 2014 roku na Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym.

więcej

Opublikowano: 2014-06-25

Biblioteka Miejska w Szczuczynie gościła uczniów z Niedźwiadnej

    W poniedziałek 23 czerwca odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej wraz ze swoimi opiekunkami. Uczniowie obejrzeli wystawę pt: „Ciekawostki z przeszłości – wspomnienia i pamiątki naszych dziadków”, zwiedzili Muzeum Pożarnictwa, oraz wysłuchali fragmentów publikacji.

więcej

Opublikowano: 2014-06-25

Procesja Święta Bożego Ciała w Szczuczynie

    W Święto Bożego Ciała, a dokładnie Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wierni tradycyjnie przeszli w procesji ulicami Szczuczyna. Procesja odbyła się po mszy świętej celebrowanej przez księży parafii szczuczyńskiej. Uroczystość nie mogła obejść się bez dzieci, sypiących kwiatki. To właśnie po płatkach kwiatów stąpał kapłan niosący Najświętszy Sakrament. Procesji towarzyszyły śpiewy, modlitwa i dźwięki orkiestry dętej OSP w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2014-06-25

Festyn z kulturą i sportem

    Deszczowa pogoda nie przeszkodziła uczestnikom i organizatorom FESTYNU Z KULTURĄ I SPORTEM 14 czerwca 2014 roku na stadionie miejskim w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2014-06-25

Formy spędzania czasu wolnego, a rozwój dziecka” – szkolna debata

    W Szkole Podstawowej w Szczuczynie działania profilaktyczne są elementem niezwykle ważnym. Każdego roku staramy się zapobiegać agresji i przemocy wśród uczniów, dążymy do zapewnienia bezpieczeństwa naszym wychowankom w szkole, przestrzegamy ich przed zagrożeniami w czasie wolnym. Pragniemy, aby nasi uczniowie rozwijali swoje pasje i zainteresowania prowadząc zdrowy styl życia, wolny od uzależnień, agresji i przemocy.

więcej

Opublikowano: 2014-06-25

Biwak w Kruklankach

    Co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wyjeżdżają na kilkudniowy biwak, który nazywają Zieloną Szkołą. 9 czerwca o godzinie 8.00 pożegnali Szczuczyn i wyruszyli do ośrodka wypoczynkowego "Żabinka". Tam przez 3 dni brali udział w zajęciach, które usprawniały ich umiejętności traperskie. Wzięli m.in. udział w prawdziwej wyprawie odkrywców " Quescie - Tropem Kaczki". Rejon, który poznali to Mazury Garbate wraz z przepiękną Puszczą Borecką.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe